Youtube Reklamları

Youtube  Reklamları Nedir?

Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafında kullanılan video izleme platformlarından olan Youtube üzerinden markalar, kendi ürün ve hizmetlerine yönelik reklam Hizmetinden yararlanabilmektedir. Her coğrafyadan, yaş grubunda ve kullanıcı profilinden insanın ziyaret ettiği popüler video izleme platformu Youtube üzerinde reklamınızın yayınlanmasını istiyorsanız Pik Ajans olarak sunduğumuz reklam stratejilerinden yararlanabilirsiniz. Reklam türlerinden optimizasyona kadar birçok aşamada profesyonel Youtube reklam hizmetini tecrübeli ekibimiz ve son trendlere uygun yenilikler ile sağlıyoruz.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo3.png

Youtube Reklam Modelleri Nelerdir?

Google ADS’de olduğu gibi Youtube üzerinden yayınlanacak olan reklamlar da farklı nitelikle ve türde olabilmektedir. Bu noktada Youtube reklam modeller olarak isimlendirilen bu reklam türleri arasında; ilk 5 saniyede geçilmesi mümkün olan TrueView reklam türü, TrueView Video Discovery olarak ise Youtube ana sayfasında yer alan ve istenildiğinde herkes tarafından izlenebilir açık reklam türleri, Bumper  adı verilen, daha fazla kişiye ulaşmak için uygun bir altyapı sağlayan ve uzunluğu en fazla 6 saniye olan reklam türü ve son olarak ise yayın dışı reklamlar olarak nitelendirilen ve sadece mobil cihazla gösterilebilen reklam türü olarak Youtube reklam modelleri arasında yer almaktadır.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo2.png

Youtube Reklamlarının Firmanıza Katkıları Nelerdir?

Türkiye başta olmak üzere dünyanın hemen hemen her ülkesinde milyonlarca kullanıcıya hitap eden Youtube, video izleme alışkanlıklarının artması sebebi ile günümüzde hem en çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformlarından biri olması sebebi ile hem de mobil kullanıcıları da yakalamada başarılı olması açısından markalar ve firmalar tarafından en etkili reklam, tanıtım araçlarından biri olarak görülmektedir. Bu sayede daha fazla bilinir olma, mobil kullanıcıları yakalama, izleme başına ödeme gibi birçok avantajdan da yararlanma olanağı sunar.

  • Brief Brief
  • Analiz Analiz
  • Optimizasyon Optimizasyon
  • Raporlama Raporlama
Brief

Brief

Bu aşamada markanıza ait yapılacak olan reklamda tanıtılacak olan ürün ya da hizmetin detaylarını öğrenme, ne işe yaradığı hakkında bilgi edinme, markanızı tanıma, hedef kitlenizi belirleme başta olmak üzere birçok adımı uygulamaktayız.

Analiz

Analiz

Youtube üzerinden markanıza ait gerçekleştirilecek olan reklamda hedef kitleye en uygun hangi reklam modeli ile ulaşılabileceği, izlenme verileriniz olmak üzere reklam stratejisine yönelik veri analizlerini gerçekleştirmekteyiz.

Optimizasyon

Optimizasyon

Belirlenen reklam stratejisi ve modeline göre çekilen, hazırlanan tanıtımın yayınlanması için optmizasyon işlemlerini bu aşamada ele almaktayız.

Raporlama

Raporlama

İzlenen adımlara ilişkin adımları müşterilerimiz ile paylaştığımız bu aşamada ayrıca reklamın yayınlanması sonrasında gerçekleştirdiğimiz analizlerimizi de müşterilerimiz ile paylaşmaktayız.

Youtube Reklamları için Neden PİK AJANS!

Youtube Reklamları için Neden PİK AJANS!

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından olan Youtube’da bilinir olmak, geniş kitlelere ulaşmak için size en iyi reklam hizmetini, uzman ekibimiz ile titizlikle sunuyoruz.

  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 80%
  • Hizmet Oranı 90%

Youtube Reklamları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Youtube reklamlarında ücretlendirme nasıl oluyor?
Google ADS’de olduğu gibi Yotube üzerinde de ücretlendirme izlenmeye bağlı olarak değişmektedir. Reklam verenler için bütçe avantajı sağlanan bu sistemde, reklam videonuzun 30 saniyesinin izlenmesi durumunda banner veya kart ile etkileşime geçildiğince ücret ödersiniz.
Youtube reklamlarında atla butonuna tıklandığında ödeme yapılır mı?
Youtube üzerinden herhangi bir video içerisinde 5 saniye sonra atlamalı video çıktığında durumda çoğu zamanda kullanıcıların bu videoyu atlaması ücretlendirmeye tabi değildir.
Reklamlar için video süresi ne olmalıdır?
Yayınlanacak olan video uzunluğu için ideal bir süre olmasa da ilk 30 saniye izlendiğinde ücretlendirmeye tabi olduğundan 30 saniyeden uzun videoların etkili olacağını ifade etmek mümkündür.
Reklamlarım Youtube kanalında nerelerde çıkacak?
Youtube üzerinden verdiğiniz reklamlar aynı zamanda Google ve diğer bağlı ağlarda da gösterilecek olup mobil uygulamalarda olmak üzere geniş bir yayın olanağı bulacaktır.
Youtube reklamları için ne kadar bütçe gereklidir?
Bütçe konusunda net bir rakam yer almamakta olup herhangi bir bütçeye uygun reklam stratejisi de izlenebilmektedir.
Youtube reklam hedeflemeleri nasıl oluyor?
1 milyarın üzerinde kullanıcı sayısına sahip olan Youtube dünyanın birçok ülkesinde bu kullanıcılara kolaylıkla ulaşmanızı sağlamakta, özellikle hedefleme açısından da oldukça fazla avantaj sağlar. Kullanıcılara yaş, cinsiyet ve ebeveynlik durumuna göre olmakla birlikte aynı zamanda öğrencilik durumu, ev ya da araba sahibi olmalarına göre ayrıntılı olarak demografik hedefleme yaparak da ulaşmanız mümkündür. Ayrıca ürüne göre, hobilere göre, olaylara ve durumlara göre, anahtar kelimeler, etiketlere göre olmak üzere geniş bir hedefleme seçeneği sunar.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL