Tv (Televizyon) Reklamları

Tv (Televizyon) Reklamı Nedir?

İcat edildiği günden bu yana milyonlarca kitleye erişimi kolaylaştıran en önemli icatlarda biri de televizyondur. Bu noktada televizyon aracılığı ile kanallar dahilinde program, film, Show ya da çok farklı türde yapımlar arasında gösterilerin, çoğu zaman ise program içi reklam türü olarak gördüğümüz tanıtım ve reklamcılık hizmeti televizyon reklamcılığı olarak ifade edilmektedir. Günümüzde televizyonlar aracılığı ile hedef kitleye farklı türde reklamlar sunulabilmektedir. Ürün içi yerleştirme de bunlardan biri olmakla birlikte faklı türde diğer reklam türleri bu amaca hizmet etmektedir. Pik Ajans olarak günümüzün en etkili pazarlama araçlarından olan televizyonlar aracılığı ile hedef kitlenize ulaşmanızda profesyonel bir hizmet sunulmaktadır.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/tv-reklam-turleri.png

Tv (Televizyon) Reklam Türleri Nelerdir?

Televizyon aracılığı ile tüketicilere, hedef kitleye sunulan reklamlar farklı türlerde gerçekleştirilebilmektedir. Bunlar genel olarak reklam kuşaklarında yayınlana spot reklamlar, yayın içerisinde çıkan sanal ve bant reklamları, teleshop olarak isimlendirilen özel kanallar aracılığı ile sunulan tanıtıcı reklamlar, spot reklamlara göre daha uzun sürede reklam kuşaklarında yayınlanan full page reklamlar, Advertorial reklamlar, jenerik reklamlar, sponsor reklamları, akan şekilde logo reklamları, Graphic over programming sanal reklamları ve ürün yerleştirme ürünleri olarak iade edilebilir.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/tv-reklam-planlamasi.png

Tv (Televizyon) Planlaması Nasıl Olması Gerekir?

Milyonlarca kitleye erişme olanağı sunan televizyonlar aracılığı gerçekleştirilecek olan reklam stratejilerinin etkili olması için birtakım unsurlara dikkat edilmesi gerekir. Bu noktada öncelikle reklamın amacının ne olacağı iyi belirlenmelidir. Daha sonrasında ise hedef kitlenin belirlenmesi aşaması gelmektedir. Hedef kitlenin televizyon izleme alışkanlıklarına göre reklamın görünürlüğü ve zamanlamasının iyi seçilmesi gerekir. Hedef kitlede oluşturacağı etkinin yakalanması için iyi yazılmış olması da dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsurdur.

  • Proje Analiz Proje Analiz
  • Hedef Kitle Analizi Hedef Kitle Analizi
  • Bütçe Planlama Bütçe Planlama
  • Reklam Senaryosu Reklam Senaryosu
  • Raporlama Raporlama
Proje Analiz

Proje Analiz

Markanıza özel en doğru reklam türünün, hedef kitlenin belirlenmesi başta olmak üzere sizinle iletişim halinde olduğumuz uzun bir sürecin ilk aşamasını proje analizi oluşturmaktadır. Amaç ve diğer tüm hedefler bu aşamada enine boyuna ele alınır.

Hedef Kitle Analizi

Hedef Kitle Analizi

Özellikle reklamın zamanlaması, görünürlüğü ve zamanlaması ile ilgili olarak en doğru tercihlerin yapılması için öncelikle hedef kitle alışkanlıklarının ve demografisinin iyi analiz edilmesi gerekir. Bu aşamada ise konuya ilişkin detaylı analizler gerçekleştirilmektedir.

Bütçe Planlama

Bütçe Planlama

Markanızın reklama ayırdığı bütçeye göre reklamın görünürlüğü, zamanlaması ve türü olmak üzere tüm detaylar bu aşamada ele alınır.

Reklam Senaryosu

Reklam Senaryosu

Hedef kitlede istenen duygusal etkinin yakalanması için reklam senaryosunun iyi yazılması gereklidir. Bu aşamada ise uzman ekibimiz, yazarlarımız ile hedef kitleye yönelik en etkili senaryonun ortaya çıkması için çalışmaktayız.

Raporlama

Raporlama

Tüm süreçler hakkında detaylı bilgiler müşterilere verilmekte olup bu aşamaya kadar izlenen tüm adımlar, uygulamaların ölçülebilir verileri de müşteriler ile paylaşılmaktadır.

Tv (Televizyon) Reklamları için Neden PİK AJANS!

Tv (Televizyon) Reklamları için Neden PİK AJANS!

Markanızın imajını ve taşınabilirliğinin arttırılmasında, hedef kitlenize en hızlı ve en etkili yoldan ulaşmanız açısından profesyonel televizyon reklamcılığı hizmetini profesyonel ekibimiz, yazarlarımız ile sunuyoruz.

  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 80%
  • Hizmet Oranı 90%

Tv (Televizyon) Reklamları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Başarılı Televizyon Reklamı Nasıl Olmalıdır?
Başarılı bir televizyon reklam stratejisi için doğru zamanlamaya sahip olmak, hatasız ve hedef kitleyi etkileyecek şekilde hazırlamak oldukça önemlidir. Aynı zamanda tüketicilere verilmek istenen amacın en doğru şekilde gerçekleştirilmesi de büyük önem taşır. Pik Ajans olarak metin yazarlarımız, sanat yönetmenlerimiz başta olmak üzere uzman ekibimiz ile en başarılı televizyon reklamı stratejinizi oluşturmada sizlere destek sunuyoruz.
Televizyon kanallarına reklam vermenin fiyatı nedir?
Televizyon reklamcılığında, maliyeti birçok unsur oluşturmakta olup verilecek reklamları da bu unsurlardan firma sektörü, reklam verilecek olan yayın saati, televizyon kanalı, reyting, reklamın yayın frekansı olmak üzere pek çok unsur maliyet konusu oluşturmaktadır. En doğru bilgi için PİK Ajans iletişim kanallarından bizle iletişime geçebilirsiniz.
Haber Kanallarının Reklam Dönüşleri iyi oluyor mu?
Trt Haber, NTV, A Haber gibi Türkiye’de yayın yapan birçok haber kanalı üzerinden de reklam vermek mümkündür. Bu kanalların hedef kitlesi gereği genellikle erkek bireylerde dönüşüm daha yüksek olmaktadır. Özellikle bu kitleye yönelik verilecek reklamların da dönüş oranı yüksek olacaktır.
OPT ve PT ne demektir?
Off Prime Time anlamına gelen OPT ve Prime Time anlamına gelen PT, yayın saatleri olarak tanımlanabilir. OPT, 08:00 ile 18:00 saatleri arasını kapsarken, PT, 18:00 ile 23:00 saat arasını kapsar.
Tematik Kanal Nedir?
Özellikle televizyonlarda sadece belirli temalara uygun olarak yayın yapan kanallar tematik olarak tanımlanmaktadır. Örneğin TRT Belgesel, A Haber, NTV Spor gibi kanallar belirli konular çerçevesinde yayın yapmaktadır. Sadece bu kitleye hitap etmek isteyen markalar, bu kanallar ile hedef kitlelerine etkili bir reklam pazarlaması yapabilmektedir.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL