Google Adwords Reklamları

Google Adwords (ADS) Nedir?

Tüm dünyada milyonlarca marka tarafından tercih edilen ve günümüzde en popüler reklam platformlarında biri olan Google Adwords yeni ismi ile Google ADS Google’ın arama motorları ve diğer iş ortağı sitelerinde markaların, hizmetlerin ve ürünlerin reklamlarının gösterilmesini sağlayan bir online pazarlama aracı olarak tanımlanabilir. 2000 yılından itibaren hizmet vermeye devam eden bu online platform üzerinden her gün milyonlarca reklam yayınlanmakta ve markalar hedef kitlelerine Google üzerinden hızlı ve başarılı bir şekilde ulaşabilmektedir.

Markaların, daha fazla potansiyel müşteriye ulaşma, markayı görünebilir kılma, daha çok satış yapma gibi birtakım hedeflere ulaşmasında reklamların önemi oldukça büyüktür. Reklam verirken ise bütçeden tasarruf yaparak en etkili sonuçları almak isteyen birçok markanın tercihi de Google’ın ADS ile sunmuş olduğu reklam hizmetidir. PİK Ajans olarak müşterilerimize bu hizmetten en iyi şekilde yararlanmaları için profesyonel bir hizmet sunulmaktadır.

 

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/google-ads-nasil-isler.png

Google ADS Nasıl İşler?

Google ADS’nin çalışma prensibi temel olarak kullanıcıların Google arama motorunu her kullandıklarında aranan anahtar kelimeye ilişkin belirlenen markalara ait reklamlar bağlantılara ya da arama motoru sonuçlarına eklenir. Listelenmiş sonuçlar arasında aratılan bu kelimeyi hedefleyen bir ücretli reklam en üst sıralarda çıkmakta ve trafiğin büyük bir kısmını ilgili bağlantıya çekmektedir. PİK Ajans bünyesinde sunmuş olduğumuz hizmeti şu şekilde ifade etmek mümkündür.

Müşterilerimiz açısından Google ADS açık arttırma modeli ile çalışmakta olduğunu ifade etmek, bu noktada her bir anahtar kelimeye verilecek ücret diğer markaların vermiş oldukları ile karşılaştırıldığını belirtmek mümkündür. Bu teklifler listelenmiş sonuçlar arasında verilen ücret sırasına göre yerleştirilir. TBM, Tıklama başına maliyet kullanıcıların her bir tıklamasında ödemek istenen en yüksek ücret tutarını ifade etmekle birlikte kalite puanına göre ödenecek olan tutar da değişmektedir. Düşük tıklama ortalaması için düşük TBM sahipken yüksek ortalamaya sahip tıklamalar için ise TBM üçün yüksek rakamlar ödenebilmektedir.

 

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/google-adwords-hizmetinde-dikkat-edilmesi-gerekenler.png

Google ADS Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dünyanın en çok kullanılan ve oldukça geniş bir ziyaretçi trafiğine sahip olan Google tarafından sunulan reklam hizmeti hedef kitleye ulaşmada en önemli araçlardan biridir. Bu noktada:

 • Marka sahiplerinin hedef kitlesini belirlemesi oldukça önemlidir. Zira ürün ya da hizmetin yerel mi yoksa global pazara mı sunulacağı, hedef pazarın internet kullanma sıklığı, onları nasıl yönlendirmek gerektiği gibi unsurların iyi analiz edilmesi gerekmektedir.
 • Markaların TBM, kalite puanı ve diğer ADS işlevlerini iyi kavraması ve reklam bütçelerini bu doğrultuda hazırlaması iyi bir strateji olacaktır.
 • Seçilecek olan reklam türünün etkileyeceği bir içeriğe sahip olması önemlidir. Hedef kitleyi çekecek olan bu içeriğin kısa, öz fakat etkili bir şekilde sunulması reklamın amacına hizmet eder.

Yukarıda yer alan unsurlara Google Adwords hizmetinden yararlanmak isteyen markaların dikkat etmesi, reklamın etkisinin arttırılmasına daha geniş bir hedef pazara ulaşılmasına ve reklam bütçesi ile daha verimli bir reklam hizmeti almaya katkı sağlayacaktır. Bu noktada PİKS Ajans olarak her işletmenin, markanın kendine özgü yapısı olduğunda dolayı özgün bir strateji belirlemekteyiz.

 

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/google-adwords-reklam-cesitleri.png

Google Adwords Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Dünya genelinde birçok işletme, firma ve bireyler bu platform üzerinden reklamlarını yayınlatabilmekle birlikte özellikle sosyal medya başta olmak üzere diğer reklam platformlarına göre daha kapsamlı ve benzersiz özelliklere sahiptir. Bunun yanı sıra sunmuş olduğu farklı reklam çeşitleri ile de ziyaretçilere farklı bir deneyim sunmaktadır. Google Ads’i rakiplerinden ayıran önemli faktör de sunmuş olduğu farklı türde reklam seçenekleridir.

Google’ın sağlamış olduğu diğer hizmetlerin Ads ile birlikte entegre olarak çalışması reklamın erişilebilir ve daha fazla kişinin bu reklamları görmesini sağlamaktadır. Reklam vermek isteyenlerin bu noktada tercih edebileceği reklam seçenekleri arasında video, görüntü, metin ve alışveriş reklamları seçenekleri bulunmaktadır. PİK Ajans olarak müşterilerimize özgün bir strateji ile reklam çeşitlerine göre bir yol haritası sunulur.

 

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/metin-reklami.png

Metin Reklamı

Google Adwords Metin reklamı ya da arama reklamı olarak bilinen bu reklam türünde, Google’ın arama motoru servisini kullanan ziyaretçiler, site ziyaretlerinde sayfalarda reklam olduğu metinler ile ifade edilen reklamlar aracılığı ile tanıtılan ürün ya da hizmeti görüntülemektedir. Bu noktada Google Ads tarafından sunulan ve en çok tercih edilen reklam türleri arasında yer aldığını ifade etmek mümkündür.

Arama ağı reklamı olarak da bilinen bu hizmet kapsamında arama sonuçları arasında ilk sırada reklamlı site bağlantıları ile tanıtım yapılmaktadır. Aynı zamanda Google’ın diğer hizmetleri arasında olan Haritalar ve Alışveriş sekmesinde ilgili reklamlar görüntülenmektedir. Bu reklam türü, hedef kitlelerin markalara doğrudan ulaşması açısından için önemlidir. Reklamlara tıklandığında ücret akışışı söz konusu olduğundan, bütçe bakımından da iyi bir seçenek sunar. PİK Ajans olarak sunmuş olduğumuz önemli hizmetlerden biri de metin reklamı hizmetidir.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/video-ve-goruntulu-reklam.png

Video Reklamı

Genel itibari ile Google’ın sunmuş olduğu bir diğer hizmet olan ve oldukça popüler video siteleri arasında yer alan Youtube ve diğer video platformları üzerinden sunulan bir diğer reklam hizmeti de Google Adwords video reklamı olarak bilinmektedir. Bu Google Ads hizmet türünde ziyaretçilerin izleyecekleri videolar arasında ilgili ürünün tanıtımı video reklam olarak yerleştirilmektedir.

İzleyiciler bu reklamları 5 saniye sonra kapatma seçeneğine sahiptir. Bu noktada özellikle video reklam olarak alınacak hizmet dahilinde videoların süresinin 10 saniyesinden uzun olmamasına, izleyicileri ilk 5 saniye içinde markaya çekmeye çalışması başarılı bir reklam hizmeti alınmasına katkı sağlar. Bu noktada kaliteli ve etkili bir içerik çıkmasında PİK Ajans olarak müşterilerimize kişiselleştirilmiş seçenekler üretmekteyiz.

Görüntülü Reklam

İnternet kullanıcılarının çerezleri kullanılarak kişiselleştirilmiş bir reklam türü sunan Google Adwords görüntülü reklam hizmeti ile banner aracılığı ile ilgili ürün ve hizmetin reklamı, kullanıcıların gezdikleri sitelerde yer almaktadır.

Sadece internet sitelerinde de değil aynı zamanda Gmail, Youtube ve diğer Google platformları üzerinden görüntülü reklam ve diğer reklam türleri kullanıcılara gösterilmektedir. Dikkat çekmesi açısından görüntülüğü reklam ağı genel itibari ile ziyaretçilerin yüzde 90’ınından fazlasını yakalamaktadır. Görüntülü reklam ya da görüntülü reklam ağı hizmeti gösterim başına maliyet stratejisi çerçevesinde sunulan bir hizmet olarak yer almaktadır.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/google-adwords-reklamlarının-firmaniza-faydalari-nelerdir.png

Google Adwords Reklamlarının Firmanıza Faydaları Nelerdir?

Dünyanın en çok kullanılan ve en etkili arama motorlarından Google, aynı zamanda marka ve kurumsal işletmelere sunduğu Google ADS reklam hizmeti ile internet reklam trafiğinin de büyük bir kısmını yönetmektedir. PİK Ajans olarak sunmuş olduğumuz Google Adwords hizmeti ile markanızın, işletmenizin dünyanın en etkili reklam platformunda yayınlanmasının birtakım avantajları bulunmaktadır. Google Adwords’ün avantajları arasında rakip firmalara göre ve marka bünyesinde birçok faktör bulunmakta olup genel olarak ise bu avantajların oluşmasında Google’ın bugün en çok çok kullanılan internet hizmetleri arasında yer almasının önemi büyüktür.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/markaniza-sagladigi-faydalar.png

Markanıza Sağladığı Faydalar

Her gün milyonlarca kişinin farklı amaçlar için kullandığı arama motorları bünyesinde ortalama olarak 20 milyon kişilik bir hedef pazarına sahip olmanız mümkündür. 20 milyon içinden ise hedef Pazar kolay bir şekilde bulunabilmekte ve potansiyel müşterilere ulaşmak daha hızlı ve daha az maliyetli olmaktadır. Bunun için ise anahtar kelime seçimi gibi önemli detaylara dikkat etmek önemlidir. PİK Ajans olarak sunmuş olduğumuz hizmette hedef kitle ve markaya göre bu seçimler özel olarak belirlenmektedir.

Sadece hedef kitleye ulaşma değil aynı zamanda daha hızlı ve daha az maliyet ile bu işlemi gerçekleştirmek, markanın Google’ın Haritalar ve Alışveriş gibi diğer hizmetlerini de kullanarak Google Adwords’ün avantajları arasında yer alan marka konumlandırmasını da başarı ile gerçekleştirmiş olursunuz. Yerel veya global pazara ulaşmak için de Google ADS müşteriler benzersiz seçenekler sunar.

 

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/maliyet-ve-butce-avantajlari-1.png

Maliyet ve Bütçe Avantajları

TBM, Adwords reklamlarının tıklama başına ücretlendirilmesini ifade etmekte olup ziyaretçiler reklama tıklayıp ilgili yönlendirmeyi aldıktan sonra ücret oluşur. Yatırım getirisi oranlarının yükseltme üzerindeki etkisi göz önüne alındığında gösterim başı ücretlendirmeye paranın karşılığını tam olarak vermektedir.

PİK Ajans bünyesinde sunmuş olduğumuz hizmetler dahilinde müşterilerimize en iyi bütçe seçeneklerini sunmaktayız. Bu noktada Google Adwords’ün avantajları arasında yer alan kelime sayısını düşürerek reklam verme seçeneği de tercih edilebilir. Sadece çeşitli bölgelere özel reklam verme, arama motoru optimizasyonu ve pazarlaması için PİK Ajans’ın uzman çalışanları ile nasıl bir reklama ne kadar harcama yapmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkündür.

 • Hedef Kitle Analizi Hedef Kitle Analizi
 • Reklam Türü Analizi Reklam Türü Analizi
 • Kelime Analizi Kelime Analizi
 • İçerik Analizi İçerik Analizi
 • Bütçe Analizi Bütçe Analizi
 • Raporlama Raporlama
Hedef Kitle Analizi

Hedef Kitle Analizi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Reklam Türü Analizi

Reklam Türü Analizi

Rakip analizi kelime analizinden sonraki safhadır. Hedeflediğiniz kelimelerde rakiplerinizin kaçıncı sırada olduklarını, trafiklerini, nasıl bir stratejiye sahip olduklarını ve backlinklerini bu aşamada inceleyebilirsiniz. Ranksignals, Similarweb, Seoptimer gibi araçları da rakip analizinde kullanabilirsiniz.

Kelime Analizi

Kelime Analizi

Çalışma yapılacak sitenin istenilen anahtar kelimelere göre durumunu detaylı olarak analiz ederiz. SEO Analizisürecinde tüm sayfaların SEO kurallarına uygunluğu kontrol edilir. Analiz sürecinde title, description, h etiketleri, mobil uyumluluk gibi temel kriterler göz önünden bulundurulur. Screaming Frog, Search Console, Ahrefs, Google Analytics SEO analizi süresinde kullandığımız SEO araçları arasında yer almaktadır.

İçerik Analizi

İçerik Analizi

Başlık etiketlerinin kullanımı, sitenin kullanıcı dostu bir arayüze sahip olması, sitede kalma süresini artıracak çalışmaların yapılması gibi birçok etken site içi SEO çalışmalarının temelini oluşturur. Aslında SEO’nun temeli, kullanıcı odaklı web siteleri olduğundan site içi optimizasyon önemlidir. Arama motorlarından gelen ziyaretçinin sitede aradığı içeriği bulması veya diğer içeriklere de bakması, sitede daha fazla zaman geçirmesini tetikleyecektir. Tüm bu çalışmalar, ziyaretçinin siteyi sevmesini, sadık kullanıcı haline gelmesini ve Google ve diğer arama motorlarında sitenin yükselmesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle, site içi optimizasyon Arama Motoru Optimizasyonu’nun temel taşıdır. Site içi optimizasyonun en önemli unsurlarından bir tanesi kaliteli içeriktir. Çok sayıda içeriği yer alması hiç bir anlam ifade etmez iken 10 tane kalite içeriğin bulunduğu sitelerin daha üst sıralarda yer aldığı görülmektedir. Bu nedenle site içi düzenlemeler yaparken kalite içerikler üretmeye özen gösteriyoruz.

Bütçe Analizi

Bütçe Analizi

SEO çalışması sırasında birlikte çalıştığınız SEO danışmanınızla yapacağınız ilk toplantıda rekabetteki konumunuz, teknik yeterliliğiniz, planlarınız ve önceliklerinize göre bir strateji belirlenir. Sitenizin teknik alt yapısının Google parametrelerine uyumluluğunun sağlanması SEO çalışmasındaki en temel durumdur. Bundan dolayı bu süreç teknik alt yapınızın iyileştirilmesi ile başlayacak, bu iyileştirme süreci çok kritikten az kritik problemlere göre değişim gösterecektir.

Raporlama

Raporlama

SEO çalışması sırasında birlikte çalıştığınız SEO danışmanınızla yapacağınız ilk toplantıda rekabetteki konumunuz, teknik yeterliliğiniz, planlarınız ve önceliklerinize göre bir strateji belirlenir. Sitenizin teknik alt yapısının Google parametrelerine uyumluluğunun sağlanması SEO çalışmasındaki en temel durumdur. Bundan dolayı bu süreç teknik alt yapınızın iyileştirilmesi ile başlayacak, bu iyileştirme süreci çok kritikten az kritik problemlere göre değişim gösterecektir.

Google Ads Hizmeti için Neden PİKS AJANS!

Google Ads Hizmeti için Neden PİKS AJANS!

Google Ads reklamlarınızı açmadan önce rakiplerinizi ve sektörünüzü analiz ediyor ve strateji haritası oluşturarak en uygun maliyetlere en yüksek verimlilik almasını sağlıyoruz.

 • Hedef Kitle Araştırması 100%
 • Bütçe Planlaması 100%
 • Rakip Reklam Analizi 100%

Google Adwords Reklamları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Google Ads Avantajları Nelerdir?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.
Google Adwords yönetiminde optimizasyon önemli mi?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.
Google ADS reklamları nerede yayınlanır?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.
Google Adwords'te reklamlar neye göre sıralanır?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.
Kendi reklamlarımıza tıklarsak ne olur?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.
Rakibimiz reklamlarımıza sürekli tıklarsa ne olur?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL