İçerik Hizmeti (Editöryal)

Editöryal Nedir?

Okuyuculara verilmek istenen mesajın, net, özgün ve kaliteli bir içerikler sunulması, editoryal içerik ile gerçekleşmektedir. Bu noktada editoryal bu noktada yazılan metinlerin özgün, yazım kurallarına uygun ve okuyucuları sıkmayacak şekilde hazırlanmasını sağlamak, kontrol etmek işlemlerine verilen genel isimdir. Metinler aracılığı ile verilmek istenen mesajın hedef kitleye en doğru şekilde iletilmesi için editoryal içeriğin kullanılması gereklidir. Zira okuyucuların metinleri sıkılmadan okuması, okurken merak uyandırması hem mesajın hızlı ve etkili bir şekilde verilmesini sağlamakta hem de markaların hedeflere ulaşmasında yardımcı olmaktadır. Pik Ajans olarak markanızın imajını arttıracak, hedef kitlenize en etkili mesajları, zengin metinleri sizin için profesyonel yazar ekibimiz ile geliştiriyoruz.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo3.png

Editöryal Hizmet Neleri Kapsar?

Editoryal içerik hizmeti kapsamında Pik Ajans olarak markanızın hedef kitlesine ulaşmada, diğer amaçlarınız doğrultusunda en doğru içeriklerin üretilmesi, bu içeriklerin başta yazım yanlışı olmak üzere birçok faktöre uygunluğunun denetimi, özgünleştirilmesi gibi hizmetleri sunuyoruz. İletmek istediğiniz mesajı özgün ve zengin bir içerikler sunmanızı sağlıyor, sektörde markanızı öne çıkarmanız için profesyonel destek veriyoruz.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo2.png

Editörün Nitelikleri Neler Olmalı?

Zengin bir metin içeriği başta olmak üzere birçok noktada profesyonel editoryal hizmetinin verilebilmesi için editörün sahip olması gereke birtakım nitelikler bulunmaktadır. Bunlardan ilki hedef kitle tarafından hangi içeriklerin okunabileceğini belirlemek, etik kuralları, yazım kuralları ve dil bilgisine hakim olmak, metnin özgün olup olmadığını değerlendirebilmek, yazarlar ile birlikte bir ekip olarak çalışabilmek ve meraklı, yaratıcı ve bilgili olmak gibi çeşitli özellikleri kapsar. Pik Ajans bünyesinde profesyonel olarak uzman editörlerimiz ile en kaliteli, özgün içeriklere sahip olmanız için hizmet veriyoruz.

  • Brief Süreci Brief Süreci
  • Proje Analiz Süreci Proje Analiz Süreci
  • Özgünlük Kontrol Süreci Özgünlük Kontrol Süreci
  • Raporlama Raporlama
Brief Süreci

Brief Süreci

Özgün, kaliteli ve zengin bir içeriğin çıkarılması öncelikle markanızı tanıyor, sektörü araştırıyor ve markanızın hitap ettiği hedef kitleye uygun hangi içeriklerin çıkarılacağı gibi adımları bu aşamada izliyoruz.

Proje Analiz Süreci

Proje Analiz Süreci

Hangi hedef kitleye hangi tür içeriklerin çıkarılması gerektiği, hangi yollar ile iletilmesi, brief sürecinde elde edilen verilen analizini gerçekleştirerek içerik yazımına başlıyoruz.

Özgünlük Kontrol Süreci

Özgünlük Kontrol Süreci

Ortaya çıkarılan metnin, içeriğin özgün olmasına dikkat ediyoruz. Bu noktada en kaliteli tespit araçları ile metnin, yazının birden fazla kontrolünü yapıyoruz.

Raporlama

Raporlama

Bu süreçte, daha önce izlenen adımlar hakkında detaylı bilgilerin, özgünlük test sonuçlarının ve oluşturulan metne ilişkin özetlerin yer aldığı bir raporu müşterilerimize sunuyor, gerçekleştirdiğimiz iş hakkında bilgi veriyoruz.

İçerik Hizmeti (Editöryal) için Neden PİK AJANS!

İçerik Hizmeti (Editöryal) için Neden PİK AJANS!

En özgün içeriğin, doğru hedef kitle için oluşturulması için sizlere sektördeki en kaliteli editoryal hizmetini profesyonel ekibimiz ve yazar kadromuz ile sunuyoruz.

  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 80%
  • Hizmet Oranı 90%

İçerik Hizmeti (Editöryal) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yazılan makaleler %100 özgün müdür?
Markanız, firmanız için oluşturduğumuz içeriğin ve metnin özgün olması, sunulan hizmetin gereklerinden biridir. Editoryal hizmeti çerçevesinde ortaya çıkarılan metin zengin ve özgün olması için kontroller gerçekleştirilmekte ve tamamen özgün bir içerik siz müşterilere sunulmaktadır.
İçerik hizmeti alırsam web sitemin hiti artar mı?
Google optimizasyonu olan bir web sitenizin olması durumunda diğer siteler arasında öne çıkmanız, sitenizde yer alan içeriğin özgün, zengin ve okuyucuda merak uyandırması gibi faktörlere bağlıdır. Bu noktada özgün bir içerik site hitini arttırmanın yanı sıra aynı zamanda diğer rakip siteler arasından da ayrılmanızı sağlayacaktır.
Trafik odaklı içerik yazdırabilir miyim?
Evet, trafik odaklı içerikler özellikle arama sonuçlarında en çok ziyaret edilen siteler arasına girmek, sitenize daha çok ziyaretçi çekmek gibi amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilebilir. Ortaya çıkarılan metin, popüler ve güncel konulara ilişkin olabilir, en çok aranan sonuçlara yönelik olabilir.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL