Twitter Reklamları

Twitter Reklamları Nedir?

Günümüzde milyonlarca kullanıcı olan Twitter üzerinden kurumsal firmalar reklam ve tanıtım hizmeti alabilmektedir. Bu hizmet Twitter reklamları hizmeti olarak ifade edilmekle birlikte farklı reklam modelleri çerçevesinde kurumsal firmanızın, markanızın dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan bu sosyal medya platformu üzerinden reklam vermesine olanak sağlar. Özellikle giderek artan kullanıcı sayısı ile farklı kültürden ve coğrafyadan milyonlarca kişiye tek tıkla ulaşmak reklam ve tanıtım hizmeti ile mümkündür. Pik Ajans olarak Twitter üzerinden en etkili şekilde reklam stratejisi oluşturmanız, az bütçe ile verimli tanıtım hizmeti almanız için profesyonel destek ve hizmet sağlamaktadır.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo3.png

Twitter Reklam Modelleri

Twitter üzerinden reklamlar, tercih edilen reklam modeline göre farklılık arz etmektedir. Bu noktada müşterilere sunulan reklam modelleri arasında ilk sırada “Sponsorlu Gündem” modeli yer almaktadır. Bu model çerçevesinde hashtag’ler aracılığı ile söz konusu tanıtım hakkında bir gündem oluşturulur ve Türkiye ya da Dünya trendinde “Trend Topic” listesinin en üstünde yer alır. Bu sayede milyonlarca kullanıcı bu hashtag’i görür. Bir diğer reklam modeli ise “Sponsorlu Tweet” seçeneğidir. Burada ise sizi takip etmeseler de reklam ve tanıtım twitiniz kullanıcıların akışında görüntülenir. “Sponsorlu Hesap” reklam modeli genel olarak takipçi sayısını arttırmak amacı ile Twitter’in Kimi Takip Etmeli bölümünde yer alır. Web Sitesi Tıklamaları, internet sitenizin trafiğini arttırmak için kullanabileceğiniz bir modeldir. Son olarak ise Uygulama Yükleme ve Etkileşim ise mobil uygulama reklamlarını kapsamakta ve indirme seçeneği gibi birtakım olanaklar sağlamaktadır.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo2.png

Twitter Reklam Danışmanlığının Faydaları

Markanıza, firmanıza reklam ve tanıtım konusunda birtakım avantajlar sağlamakta olup bu avantajlardan tam olarak yararlanmak, daha verimli bir reklam stratejisi izlemek için ise mutlaka profesyonel bir danışmanlık hizmetinden yararlanmanız önerilir. Danışmanlık bünyesinde markanızın ürün ya da hizmetine göre en etkili reklam modelinin belirlenmesi, yönetim ve izleme aşamalarını kolaylıkla idare etmek, Twitter’ın sunduğu reklam avantajlarını daha etkilikullanmak gibi faydalardan yararlanmanız mümkün olmaktadır. Bu noktada markanızı öne çıkararak ayırdığınız reklam bütçesini en verimli şekilde kullanmak için Pik Ajans olarak sunmuş olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

  • Sayfa Analizi Sayfa Analizi
  • Sektör Analizi Sektör Analizi
  • Hesap Optimizasyonu Hesap Optimizasyonu
  • Raporlama Raporlama
Sayfa Analizi

Sayfa Analizi

Diğer sosyal medya danışmalık hizmetinde olduğu gibi ilk olarak markanızın Twitter sayfası analiz edilir, elde edilen veriler değerlendirilir. En doğru reklam stratejisini belirlemede fikirler ve planlamalar bu aşamada gerçekleştirilir.

Sektör Analizi

Sektör Analizi

Sektörde yer alan diğer rakipler incelenerek izlenen sosyal medya stratejisi çözümlenir. Sizin markanıza özgün olarak nasıl bir yol izleneceği de bu aşamada kararlaştırılır.

Hesap Optimizasyonu

Hesap Optimizasyonu

Önceki aşamalarda belirlenen reklam stratejileri, sürekli iletişim halinde olarak uygulanacak olan reklam modeli Twitter hesanıza uyarlanır, optimize edilir. Reklam ve tanıtım sonrasında ziyaretçiler için hesap sayfanıza özel adımlar uygulanır.

Raporlama

Raporlama

Twitter reklamı oluşturma süreci fikir aşamasından optimizasyon ve uygulama aşamasından bu yana izlenen tüm adımlar müşterilere raporlanır. Son aşamada müşterilerimize sunmuş olduğumuz hizmet hakkında detaylı bilgiler verilir.

Twitter Reklamları için Neden PİK AJANS!

Twitter Reklamları için Neden PİK AJANS!

Twitter’ı en etkili şekilde kullanmak, daha fazla kişiye daha kolay ve az maliyetle ulaşmak için profesyonel danışmanlık hizmetini uzman ekibimiz ile sunuyoruz.

  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 80%
  • Hizmet Oranı 90%

Twitter Reklamları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Twitter Reklamlarının performansı nasıl takip edilir?
Twitter, kurumsal markanıza yönelik detaylı veri paneli, göstergeleri ve reklam trafiği hakkında işlemleri takip etmek için sunduğu olanaklar ile reklam stratejinizi şekillendirmek ve geliştirmek için avantaj sağlar. Tvitinize ilişkin detayları üzerine tıklayarak görebilir, hedef kitlenize ulaşmada stratejinizin performansını bu şekilde ölçebilirsiniz.
Twitter reklamları nasıl ücretlendirilir?
Reklam ücretlendirmesi, seçilen reklam modeline göre değişiklik göstermekte olup sunmuş olduğumuz danışmanlık çerçevesinde konu ile ilgili detaylı bilgi almak için tarafımıza iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.
Twitter reklamlarının hedefleme seçenekleri nelerdir?
Twitter tarafından sunulan hedefleme seçenekleri kullanıcı ismi, kullanılan cihaz türü, anahtar kelime yani hashtag kullanımı, ilgi alanı, coğrafi konum gibi birçok unsur yer almaktadır.
Twitter retweet etkili mi?
Özellikle Twitter tarafından sunulan retweet özelliği sayesinde hedeflemenize girmeyen, hedef kitleniz ve hedef kitlenizde yer almayan, sizi takip etmeyen milyonlarca kullanıcıya başka hesaplar üzerinden ulaşmanıza olanak sağladığından oldukça etkili bir araç olarak ifade edilebilir.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL