Banner Tasarımı

Banner Nedir?

Türkçede manşet anlamına gelen banner, internet sitelerin en üst kısmında yer alan, genel itibari ile logo ve sloganların bulunduğu ilgi çekici bölüme verilen isimdir. Her ne kadar dikdörtgen bir kullanım şekline sahip olsa da farklı kullanım şekillerine de rastlamak mümkündür. Banner’lerin kullanım amacı internet sitelerinin ziyaretçiler üzerindeki ilk izlenimini olumlu kılmak, siteyi zenginleştirmek ve ziyaretçilere yol gösterici olmak gibi farklı amaçlara hizmet etmek için kullanılabilir. Markanızı temsil eden en özgün ve en dikkat çekici Banner’lar Pik Ajans olarak siz müşterilerimiz için tasarlıyoruz. Google Banner ölçülerine göre, hedef kitle portföyünüze uygun olarak tasarlıyoruz.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/banner-tasarim-hizmetinin-faydalari-nelerdir.png

Banner Tasarım Hizmetinin Faydaları Nelerdir?

Banner kullanımı, günümüzde markanızı en iyi tanıtmak için kullanılan en önemli araçlardan biri olarak kullanılmaktadır. Markanızı tanıtmak, ziyaretçileri internet sitenize çekmek, rakip siteler arasından öne çıkmak, potansiyel müşteriler ile temas kurmak ve markanızın kalitesini ve özgünlüğünü en iyi şekilde yansıtmak avantajlarını sağlamaktadır. Banner tasarımı ile:

 • Doğru ve etkili bir banner tasarımı sitenizin trafiğini arttırır, site hitlerini arttırır.
 • Siteye nitelikli ziyaretçiler ile potansiyel müşterilerin ziyaret etmesini sağlar.
 • Siteye yönelik sosyal medya hesaplarına sık yönlendirme almaya yardımcı olur.
 • Arama motorları ve sosyal medya platformları üzerinde en önde yer almayı sağlar.
 • Hedef kitlenin arttırılmasında önemli bir araçtır.
https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/banner-tasariminda-dikkat-edilmesi-gerekenler.png

Banner Tasarımların da Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Markanızın en iyi şekilde tanıtılması açısından özellikle profesyonel bir tasarım hizmeti alınmasında oldukça önemli olduğu bilinmektedir. Bu sebeple profesyonel bir banner tasarım hizmetinde şu unsurlara dikkat edilmesi gerekir.

 • Öncelikle dikkat edilmesi gereken ilk unsur, banner tasarımın hedef kitle açısından dikkat çekici olması gerekir. Eğer dikkat çekici bir tasarıma sahip olmazsa ürün ve hizmetin tanıtılması ve hit kazanılması gibi unsurlar da olmayacaktır.
 • Banner ile markanın vurgulamak istediği mesaj uyumlu olmalıdır.
 • Başarıya ulaşmak açısından hazırlanan tasarımının karışık olmaması, anlaşılır bir tasarımın yapılması gerekir.
 • İnternet sitesi için hazırlanan tasarımlarda ana sayfanın devamında değil, dikkat çekici bir konumda olması gerekir.
 • Markanın özelliklerini iyi yansıtabilecek şekilde tasarlanması gerekir.
 • Brief Süreci Brief Süreci
 • Üretim Süreci Üretim Süreci
 • Teslim Süreci Teslim Süreci
Brief Süreci

Brief Süreci

Bu süreçte, müşterilerimizi en iyi şekilde tanıyarak onlarla iletişim halinde rakiplerinden farklarını, marka kültürlerini en iyi yansıtacak banner tasarımı için fikir alışverişinde bulunuyoruz.

Üretim Süreci

Üretim Süreci

Kreatif üretim sürecinde uzman ekibimiz tarafından siz müşterilerimizden aldığımız bilgiler ve sektördeki tecrübelerimiz ile özgün banner tasarımını ortaya koyuyoruz.

Teslim Süreci

Teslim Süreci

Üretim süreci sonunda tasarladığımız özgün banner tasarımının son kontrollerini ve uyumunu denetleyerek müşterilerimize sunuyoruz.

Banner Tasarım Hizmeti için Neden PİK AJANS!

Banner Tasarım Hizmeti için Neden PİK AJANS!

En özgün içeriğe ve tasarıma sahip banner tasarımlarınızı markanıza özel olarak üretiyor ve markanızın amaçlarına ulaşmasına yardımcı oluyoruz.

 • Rakip Analizi 70%
 • Sektör Tanıma 90%
 • Creative Çalışma 100%

Banner Tasarımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Banner tasarım firmanız için neden önemlidir?
Özellikle sitenizi ziyaret edenlerin ilk karşılaştıkları alanlardan biri olan banner’lar markanızın ve sitenizin kişiliğini yansıtmada büyük rol oynar. Göze hitap eden, özgün bir banner sitenizi zenginleştirmenin yanında ziyaretçilere kılavuz görevi de görür. Bu sebeple sitelerde sıklıkla kullanılan tasarımlardan biridir.
Farklı mecralar için banner tasarımları farklı mı olmalı?
Banner tasarımlarının benzer nitelikte olması, ziyaretçilere farklı boyutlarda karşılaştığında bile aynı ürünün ya da hizmetin olduğunu hatırlatır. Bu sebeple genel itibari ile yüzde 60’lık bir oranla benzer boyutlarda olması ve tasarımda değişikliğe gidilmemesi bütünlük uyumu için önemlidir.
Banner tasarım kurgusu nasıl ilerliyor?
Özgün, etkili ve iyi bir banner tasarımında özellikle markayı ve konuyu en iyi şekilde yansıtmak açısından araştırılma yapılmalıdır. İyi bir araştırma sonrasında ise özgün banner tasarımına geçilir. Renk ve font uyumu aşamaları ile anlaşılabilir ve marka imajını yansıtmak için son kontroller yapılır ve banner yayına sunulur.
Hareketli ve sabit banner arasındaki fark nedir?
Banner tasarımı hareketli ve sabit olmak üzere farklı durumlarda kullanımlarda olabilmektedir. Efektif olarak kullanıma uygun olan bannerler boyutları küçük, çok ekranlı olarak daha fazla alanda kullanılabilir ve hoş bir görüntü yakalamada etkili olabilmektedir.
Mobil ve Tablet cihazlar için tasarım farklı mı olmalıdır?
Mobil, bilgisayar ve tablet gibi birçok mobil cihaz için uyumlu banner tasarımı marka imajının etkili olabilmesi açısından önemlidir. Farklı boyutlarda bannerler tasarım kalitesinin ortaya çıkması için de gereklidir.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL