Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik Nedir?

Bir markanın, firmanın sektördeki imajını ortaya koyan, misyon ve vizyonlarını en iyi şekilde açıklayan ve müşterilerin markayı nasıl gördüğünü ifade eden kurumsal kimliktir. Bir diğer deyişle pazarlamada markaların görünür yüzünü ifade eden bir kavramdır. Günümüzün rekabetçi iş yaşamında markaların fark edilmesinde kurumsal kimliğin rolü oldukça önemlidir. Logo, slogan, maskot ve benzeri tüm oluşumlar kurumsal kimlik tasarımı içerisine girmektedir. Bu sebeple markaların bu tasarım sürecinde mutlaka profesyonel bir tasarım hizmeti alması gerekir. Pik Ajans olarak biz, sizi en iyi şekilde temsil eden, sektörde bilinirliğinizi arttıracak özgün bir kurumsal kimlik tasarım hizmeti sunuyoruz.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/kurumsal-kimlik-tasarimin-onemi-nedir.png

Kurumsal Kimlik Tasarımının Önemi Nedir?

Kurumsal kimlik tasarımın en önemli olduğu husus sektördeki diğer rakiplerinizden önce fark edilmenize yardımcı olmasıdır. Markanızın kültürünü hedef kütlenize tanıtmak, markanızın neler yapabildiğini estetik bir şekilde ifade etmek, markanızın farkını ortaya koymak gibi birçok amaç, kurumsal kimlik tasarımı ile yansıtılır. Bu alana yapacağınız yatırımların markanızın akılda kalmasını sağlaması, yenilikçi bir marka olarak farkındalık oluşturmanızı, uzun vadede yapacağınız işleri göstermede kararlılığınızı en iyi şekilde yansıtır.

Günümüzde birçok firma, kendini geliştirmek ve internette var olmak adına kurumsal kimlik tasarımına önem vermektedir. Logo, maskot ve diğer tüm kimlik tasarımı unsurları faaliyet gösterilen sektöre yönelik markanızın farkını ortaya koymada, müşterilerin markanıza bakış açısını değiştirmede oldukça etkili bir rol oynar. Bu hizmeti profesyonel olarak alınması da en az tasarımın oluşturulması aşamasına göre önemlidir.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/kurumsal-kimlik-yaptirmanin-firmaniza-faydalari-nelerdir.png

Kurumsal Kimlik Yaptırmanın Firmanıza Faydaları Nelerdir?

Günümüz koşullarında adeta bir ihtiyaç haine gelen kurumsal kimlik tasarımının markanıza birçok konuda avantaj sağladığını ifade etmek mümkündür. Bu noktada markanın hedef kitleler üzerinde ne derece etki bıraktığını ölçmek, işletmenin vizyon ve misyonunu ölçmek ve markanın şu ana kadar ne kadar başarılı bir strateji uyguladığını anlamak açsından önemli katkılar sunar. Tasarımın doğru planlanması durumunda ise hedef kitleye firmanızın veya markanızın vermek istediği algıyı kolaylıkla vermeniz de mümkündür. Pik Ajans olarak markanızın değerlerine uygun olarak kurumsal kimliğinizi tasarımlara yansıtıyoruz.

  • Brief Süreci Brief Süreci
  • Zamanlama Süreci Zamanlama Süreci
  • Sunum Aşaması Sunum Aşaması
  • Teslim Aşaması Teslim Aşaması
Brief Süreci

Brief Süreci

Ön bilgi olarak da isimlendirilen bu aşamada markaların kültürünü, misyon ve vizyonlarını, sektörde gerçekleştirdikleri faaliyetleri ve rakiplerinden farklı olan yönlerini anlama, detaylandırma çalışmaları yapmakta ve süreci sizinle birlikte geliştiriyoruz.

Zamanlama Süreci

Zamanlama Süreci

Müşterilerimiz ile birlikte logo çalışması başta olmak üzere tasarım dahilinde yer alan unsurlar taslak haline getiriyoruz. Brief sürecinde elde ettiğimiz kurumsal kimlik içeriklerinin tasarımını gerçekleştiriyoruz.

Sunum Aşaması

Sunum Aşaması

Tasarımını gerçekleştirdiğimiz kurumsal kimlik elemanlarını siz müşterilerimizin onayına sunuyoruz.

Teslim Aşaması

Teslim Aşaması

Müşterilerimizden onay aldıktan soran tüm aşamaları son kez kontrol ederek, uyum ve diğer denetimleri gerçekleştirerek yayınını gerçekleştiriyoruz.

Kurumsal Kimlik Hizmeti için Neden PİK AJANS!

Kurumsal Kimlik Hizmeti için Neden PİK AJANS!

Pik Ajans olarak, markanızı en iyi şekilde yansıtacak şekilde kurumsal kimlik elemanlarını tasarlamakta ve size sunmaktayız.

  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 90%

Kurumsal Kimlik Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kurumsal kimlik içerisinde neler var?
Kurumsal kimlik tasarımı içerisinde logo ve slogan oluşturulması, kurumsal renk ve yazı fontunun belirtilmesi, kurumsal kimlik kitabının oluşturulması, kartvizit tasarımı, antetli kağıt, zarf ve dosyalar ve dijital depolama aygıtları yer alır.
Fiyatlandırma kriterleriniz nedir?
Fiyatlandırma tasarıma göre ve içeride yer alan elemanların kalitesine, özgünlüğüne göre değişiklik göstermektedir. En doğru bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Matbaa hizmeti konusunda destek oluyor musunuz?
Müşterilerimize kurumsal kimlik elemanlarının kaliteli bir şekilde ortaya çıkması adına matbaa başta olmak üzere diğer hizmetler dahilinde destek sunmaktayız.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL