Snapchat Reklamları

Snapchat Reklamları Nedir?

Günümüzde 150 milyondan fazla kullanıcı bulunan popüler anlık mesajlaşma uygulaması Snapchat üzerinden verilen reklamlar, Snapchat reklamları olarak isimlendirilmektedir. Snapchat özellikle gençler arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Markaların genç kitleye hitap etmek istemesi bu platform üzerinden reklam vermelerini mümkün kılar. Bu noktada Pik Ajans olarak Snapchat tarafından markalara sunulan farklı reklam modelleri çerçevesinde hedef kitleye en hızlı ve en doğru bir şekilde ulaşmak, reklam yatırımın geri dönüşünü arttırmak için hizmet sunuyoruz. Markanızın sunmuş olduğu ürün ve hizmetin başta genç kitle olmak üzere yerelde ve globalde de tanıtılması için çalışıyoruz.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo3.png

Snapchat Reklam Modelleri

Snapchat uygulaması bünyesinde gösterilen reklamlar farklı türde ve çeşitlilikte olmakla birlikte siz müşterilere sunulan reklam modellerini ise şu şekilde açıklamak mümkündür.

*Discover Reklamları, kullanıcıların arkadaş hikayelerini görüntülerken yayınlandığı alanalar olmakla birlikte 10 saniye gibi kısa videolar olarak gösterilir.

*Uygulama Reklamları, kendi bünyesinde yine 10 saniye gibi kısa bir süre gösterilen gif ya da videolar şeklindedir.

*Snapchat Sponsor Filtre Reklamları, ürün ya da hizmete ilişkin filtrelerin kullanıcılara sunulması ve bu filtreler ile ürününüzün çekilen video ve fotoğrafta yer alması şeklindedir.

*Geofilter Sponsor Filtreleri yerelde tanıtımı yapılacak bir ürün ya da hizmet için genellikle daha az bütçe ile daha etkin hedef kitleye ulaşmak adına tercih edilmektedir.

 

Snapchat’e Reklam Vermenin Avantajları

Özellikle yayınladığı APİ ile birçok kriterde hedefleme yapmaya katkı sağlayan Snapchat üzerinden markanıza ait en doğru hedef kitleyi bulma, ürün ve hizmetinizi çok farklı reklam modelleri ile sunma, özellikle genç kitleye ulaşmada en doğru tercih olma gibi birçok avantaj Snapchat reklamları ile sağlanmaktadır. Markanızın dünya genelinde de tanınırlığını arttırmak ve daha fazla kişiye ulaşmak için Snapchat reklam hizmetini seçmeniz iyi bir tercih olacaktır.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo2.png

Snapchat Reklam Danışmanlığının Faydaları

Snapchat reklam hizmetini kullanırken hesabınızı en iyi şekilde optmize ederek hedef kitlenize daha kolay yoldan ve daha az maliyetli olarak ulaşmanız için profesyonel bir danışmanlık hizmetinden yararlanmanız önerilir. Zira hedeflemeden optimizasyona birçok aşamada uzman bir ekip ile sunulan danışmanlık hizmeti ilgili reklam yatırımınızın size daha fazla getiri sağlamasını da sağlayacak, rakiplerinizi arasından fark edilmenize de katkı sunacaktır.

  • Brief Süreci Brief Süreci
  • Reklam Planlama Reklam Planlama
  • Bütçe Planlama Bütçe Planlama
  • Raporlama Raporlama
Brief Süreci

Brief Süreci

Brief aşamasında markanıza, ürün ya da hizmetinize ait bilgiler toplanırken aynı zamanda sektör ve Pazar araştırması, reklam stratejisinin belirlenmesinde fikirlerin üretilmesi gibi daha birçok kreatif işlem bu adımda gerçekleşir.

Reklam Planlama

Reklam Planlama

Snapchat tarafından sunulan reklam modelleri arasından markanıza, ürün ve hizmetinize en uygun olanı reklam stratejisini seçmek için bu aşamada detaylı analizler gerçekleştirmekte ve süreçte müşterilerimiz ile sürekli iletişim halinde olmaktayız.

Bütçe Planlama

Bütçe Planlama

Hedef kitleye ve reklam stratejisine göre markanızın belirlemiş olduğu reklam bütçesinden en iyi geri dönüşü alabilmeniz için bu adımda geliştirmeler yapmaktayız.

Raporlama

Raporlama

Son aşama olan raporlamada ise karar verilen reklam modelinin uygulanması ve daha sonrasında geri dönüşlerin analizi gibi çeşitli bilgilendirmeleri siz müşterilerimize sunmaktayız.

Snapchat Reklamları için Neden PİK AJANS!

Snapchat Reklamları için Neden PİK AJANS!

Snapchat üzerinden markanıza en uygun reklam modelini seçmek, hedefleme ile etkili bir reklam stratejisi izlemek hem de bunların hepsini bütçeniz doğrultusunda gerçekleştirmek istiyorsanız, sizin için buradayız.

  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 80%
  • Hizmet Oranı 90%

Snapchat Reklamları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Snapchat Reklamları sadece mobil cihazlar için mi?
Hali hazırda en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarında biri olan Snapchat Android ve IOS işletim sistemine sahip olan tüm mobil cihazlarda kullanılmakta olduğundan reklamlar da bu cihazlar üzerinden kullanıcılara ulaşmaktadır.
Snapchat Reklamlarında bütçe çok yüksek olması gerekiyor mu?
Snapchat’in sunmuş olduğu avantajlardan biri de çok yüksek bir bütçenin yanı sıra düşük bir bütçe ile de etkili reklam hizmeti almanın mümkün olmasıdır. Özellikle düşük bütçe ile etkin olan reklam modellerini kullanarak reklam vermek oldukça kolaydır.
Snapchat reklamları sayesinde web siteme ziyaretçi gelir mi?
Snapchat üzerinde yayınlanan reklamlarda her ne kadar yönlendirme bulunmasa da markanızın tanınırlığı artacağından dolayı kullanıcıların sitenizi ziyaret etmesi mümkündür. Bu sayede reklamlar ile sitenize yoğun trafik sağlayabilirsiniz.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL