İnstagram Reklamları

İnstagram Reklamları Nedir?

Günümüzün en popüler sosyal medya araçlarından biri olan Instagram, bugün milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. İnternet ve mobil cihaz kullanımının da artması özellikle Instagram’ın farklı kültürlerde, coğrafyalarda da kullanım alanının yaygınlaştırıyor. Bu durum özellikle markaları daha çok kullanıcıya bu platform üzerinden ulaşmasını da mümkün kılıyor. Dünya genelinde 500 milyondan fazla kullanıcı olan bu sosyal medya platformu üzerinden ise markalar bilinirliğini arttırmak için reklam vermekte, daha etkin bir yolla hedef kitlesine ulaşmaktadır. Instagram reklamları da farklı reklam modelleri aracılığı ile verilen reklam hizmetinin geneli olarak ifade edilebilir. Pik Ajans olarak, popüler resim paylaşım platformu üzerinden etkili, özgün reklam stratejisi belirlemeniz için hizmet sunuyoruz.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/instagram-reklam-modelelri.png

İnstagram Reklam Modelleri

Diğer sosyal medya reklamlarında olduğu gibi Instagram üzerinden de farklı reklam modelleri ile reklam vermek mümkün. Bu reklam modelleri arasından ilki fotoğraf reklamları olmakla birlikte kullanıcıların dikkatini çeken görseller, sade ve basit bir anlatı ile kullanılmaktadır. Bir diğer model olan video reklam, 60 saniyeye kadar tanıtıcı içerik sunmayı sağlıyor. Kullanıcıların kaydırarak değiştirebileceği dönen reklamlar da bir diğer model olarak ifade edilebilir.

Hikaye reklamları ise Instagram’ın hikaye kısmında yer alan reklamları içeriyor. Dönen reklam modelinde ise kullanıcılar tek kaydırma formatında fotoğraf ya da videolar yolu ile reklamlara ulaşabiliyor. Bir diğer reklam modeli olan koleksiyon seçeneğinde kullanıcılara; videolardan ya da görsellerden oluşturulmuş tanıtım veya bilgilendirmeler koleksiyon formatında sunuluyor. Son olarak keşfet reklamlarında, Instagram bünyesinde yer alan keşfet sekmesinde karşılaşabilecekleri şekilde reklam ve tanıtımlar yer alıyor.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/instagrama-reklam-vermenin-avantajlari.png

İnstagram’a Reklam Vermenin Avantajları

500 milyonu aşkın kullanıcısı ile Instagram marka sahiplerine birçok avantaj sunmaktadır. Bunlardan ilki kolay hedef kitle profil oluşturma ve ulaşma, lokasyon hedeflemesi yapabilme, maliyetin az olması, istenilen zamanda reklam yayınlama çekme olanağı sunma gibi daha birçok konuda önemli hizmetler sunmaktadır.

İnstagram Reklam Danışmanlığının Faydaları

Instagram üzerinden etkili, az maliyet ile daha çok verim alınacak bir pazarlama stratejisi için Instagram reklam danışmanlığı almak iyi bir tercih olacaktır. Zira hedef kitlenin belirlenmesinden hesap optimizasyonuna kadar birçok işlemi biz, siz müşterilerimizin yerine, profesyonel olarak uzman ekibimiz ile gerçekleştiriyoruz.

  • Brief Süreci Brief Süreci
  • Sayfa Analiz Sayfa Analiz
  • Hesap Optimizasyonu Hesap Optimizasyonu
  • Raporlama Raporlama
Brief Süreci

Brief Sürecii

Danışmanlık hizmetinin ilk aşaması olan brief aşamasında, firmanızı tanıyoruz. Hesabınızı, markanız için sektör ve rakip bilgilerini toplayarak iyi bir reklam stratejisinin ilk adımını gerçekleştiriyoruz.

Sayfa Analiz

Sayfa Analiz

Instagram’da markanıza ait hesabınızı analiz ederek, hedef kitlenizi belirlemek, hedefleme için lokasyon yapmak gibi birçok stratejik işlemi bu aşamada gerçekleştiriyoruz.

Hesap Optimizasyonu

Hesap Optimizasyonu

Analiz edilen verilere ve toplanan bilgilere göre ilgili reklam modeli belirlenerek, hesabınıza yönelik optmizasyon işlemini gerçekleştiriyoruz. Genel kontrol ve uyumluluğun kontrollerini de bu aşamada test ediyoruz.

Raporlama

Raporlama

Müşterilerimize sürecin aşamalarını anlatıyor, reklam stratejisini açıklıyor ve optmizasyon işlemi ve sonrasına yönelik raporlama işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

İnstagram Reklamları için Neden PİK AJANS!

İnstagram Reklamları için Neden PİK AJANS!

Instagram üzerinden hedef kitlenize kolaylıkla ulaşmak, uzman ekibimiz ile etkili bir reklam stratejisi oluşturmak için Pik Ajans olarak müşterilerimizin arkasındayız.

  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 80%
  • Hizmet Oranı 90%

İnstagram Reklamları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İnstagram Reklamlarında Optimizasyonun faydası var mı?
Instagram üzerinden uygulayacağınız reklam stratejiniz için optimizasyon işlemi, reklam yatırımızdan yüksek geri dönüş almanıza, daha etkili bir reklam stratejisi uygulamanıza katkı sağlar. Bu sebeple optimizasyon önerilmektedir.
İnstagram reklamlarım nerede yayınlanır?
Instagram reklam modelleri çerçevesinde vereceğiniz reklamlar, hedef kitlenizin akışında olmak üzere Keşfet sekmesinde, izleyeceği videolarda ve görsellerde yayınlanmaktadır.
İnstagram Reklamları sayesinde sayfanın değeri yükselir mi?
Dünyanın en popüler sosyal medya platformu olan Instagram üzerinden reklam vermeniz markanızın bilinirliğini arttıracak olup bu noktada markanızın sayfanızın hit alması, trafiğinin artması muhtemeldir. Bunun bir avantajı ise sayfanızın değerinin artacak olmasıdır.
İnstagram Reklamları sayesinde hesabım keşfete düşer mi?
Hedef kitlenize yönelik reklamlar, belirleyeceğiniz reklam modeline göre farklı alanlarda gösterilmekte olup Instagram bünyesinde yer alan Keşfet bölümü de bu reklamların gösterileceği alanlardan biridir.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL