Dron Çekimi

Drone Nedir?

Son yıllarda yaşamımıza giren yeni teknolojilerden biri de dron uçaklardır. Dron, kullanım anlamı ile insansız hava araçlarına verilen genel bir isim olarak ifade edilebilir. Özellikle ilk başlarda askeri amaçlı kullanılan dron uçaklar artık birçok alanda sağladığı kullanışlılık durumundan dolayı hemen hemen herkes tarafından farklı amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. Dron çekimi ise insansız uçaklar ile her türlü video ve fotoğraf kaydının havadan, panoramik ya da farklı türde çekimlere verilen genel isimdir. Pik Ajans olarak her türlü amaca uygun, son teknoloji dron araçlar ile çelim hizmeti sunmaktayız.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo3.png

Drone Çekimi Kullanılabileceğiniz Alanlar;

Son teknoloji dron araçlar yardımı ile farklı amaçlar doğrultusunda birçok yerde çekim yapmak mümkün olmaktadır. Bu alanlar ve kullanım alanlarına örnek olarak havdan düğün, festival ve etkinlik çekimleri, havadan arazi, konut, bina ve fabrika gibi yerleşim yeri çekimleri, kent manzarası çekimleri, 360 derece çekimler, panoramik çekimler olmak üzere açık alanların hemen hemen her yerinden çekim yapmak mümkündür. Tüm bunlara ek olarak video kaydı, canlı yayın gibi birçok seçenek de müşterilerin istekleri doğrultusunda sunulmaktadır.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo2.png

Drone Çekiminin Faydaları Nelerdir?

Dron çekiminin oldukça geniş bir alanda kullanılması, elbette beraberinde getirdiği birtakım avantajlardan dolayıdır. Bunlardan ilki özellikle çekimin tek ekipmana indirilmesi ve bu sayede de daha az maliyetle çekim olanağının sağlanmasıdır. Bu duruma ek olarak HD kalitede ve oldukça sanatsal poz almaya katkı sağlaması, 360 derece çekim yapabilmek özelliği ve son olarak uzaktan kontrol edilebilmesi normal bir kamera yardımı ile elde edilemeyen görüntülerin elde edilmesine olanak tanır. Hem kullanışlı hem de maliyetinin az olması sebebi ile hemen hemen birçok alanda dron çekim hizmetinin alındığını görmek mümkündür.

  • Brief Süreci Brief Süreci
  • Keşif Süreci Keşif Süreci
  • Kurgu Süreci Kurgu Süreci
  • Çekim Süreci Çekim Süreci
  • Raporlama Raporlama
Brief Süreci

Hedef Kitle Analizi

Dron çekim almak isteyen müşterilerimiz ile ilk olarak hangi amaçla hizmetten yararlanıldığı olmak üzere bilgi alma ve veri toplama aşamaları brief sürecinde gerçekleştirilmektedir.

Keşif Süreci

Keşif Süreci

Dron çekiminin yapılacağı alan veya mekanın tespiti ise bu aşamada gerçekleştirilmektedir. Alan ve mekan tespiti olarak da isimlendirilen bu aşamada ilgili alana dair detaylı bilgiler toplanmaktadır.

Kurgu Süreci

Kurgu Süreci

Bu süreçte ise alan tespitinden elde edilen bilgilere, çekimin amacına göre bir strateji belirlenir. Hangi teknikler ile nasıl bir görüntü elde edileceği gibi çeşitli kurgu işlemleri bu süreçte ele alınır.

Çekim Süreci

Çekim Süreci

Alanda, belirlenen çekim tekniklerine uygun çekim işlemi ise bu aşamada uygulanır. Gerçek zamanlı, canlı yayın ya da video kaydı gibi seçeneklere bağlı olarak çekim işlemi gerçekleşir.

Raporlama

Raporlama

Hizmetin son aşamasını raporlama oluşturmakta olup çekim teknikleri başta olmak üzere bu aşamaya kadar atılan her adım veriler ve detaylı bilgiler ile müşterilere raporlanır.

Dron Çekimi için Neden PİK AJANS!

Dron Çekimi için Neden PİK AJANS!

Son teknoloji dron uçaklarımız ile istediğiniz şekilde görüntüleri elde etmeniz için profesyonel ekibimiz ile siz müşterilerimize en iyi çekim hizmeti vermeyi hedefliyoruz.

  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 80%
  • Hizmet Oranı 90%

Dron Çekimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yağmurlu havada drone çekimi yapılır mı?
Dron araçlar havadan çekim yaptığından dolayı hava şartları çekim durumunu önemli ölçüde etkilemektedir. Açık, parçalı bulutlu bir havada genel itibari ile çekim yapılabilirken yağmurlu, sisli ve puslu havalarda dron çekimi yapılması tavsiye edilmez.
Bütün şehirlerde çekim hizmeti veriyor musunuz?
Dron araçlar taşınması kolay olmalarından dolayı farklı illerde çekim yapmamıza engel bir durum oluşturmamaktadır. Bu noktada Türkiye’nin farklı illerinden gelen müşterilerimiz için profesyonel olarak dron çekim hizmeti sunmaktayız.
Çekim yapmak için izin almak gerekiyor mu?
Her ne kadar her dron uçuşa serbest gibi görünse de Türkiye’de dron uçurmanın birtakım kuralları bulunmaktadır. Bunlardan ilki 25 kg ve üstü dron’ların belirli saatlerde uçurulması, 500 ile 4 kg ağırlıkta bir dron uçurmak için ise en az 12 yaşında olmak şartı bulunuyor. Bunlara ek olarak ise bazı bölgelerde ve alanlarda, özellikle özel mülkiyet bölgelerinde ise mutlaka izin alarak çekim yapmak gerekiyor.
Drone çekim fiyatları nasıl belirleniyor?
Çekim fiyatları, kullanılan dron sayısı, çekim tekniği, çekimin zorluğu, kaç saat çekim yapılacağı, çekimin yapılacağı bölge, etkinlik türü olmak üzere birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu noktada Pik Ajans olarak iletişim kanallarımızdan fiyat bilgisi alabilirsiniz.
Ekipmanların hepsi sizler tarafından mı tahsis ediliyor?
Profesyonel olarak dron çekim hizmeti sunan Pik Ajans olarak biz gerekli tüm çekim ekipmanlarını temin etmekteyiz.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL