Video Prodüksiyon

Video Prodüksiyon Nedir?

Bir konu hakkında oluşturulmak istenen videonun tüm yapım süreçlerine video prodüksiyon ismi verilmektedir. Bu noktada genel olarak 3 aşamadan oluşan video prodüksiyon sürecini, yapım öncesi, yapım aşaması ve yapım sonrası olarak ifade etmek mümkündür. Günümüzde iyi bir reklam ve tanıtım aracı olan video prodüksiyon, markaların hedef kitlelerine ulaşmada da oldukça etkilidir. Zira görsel etkileşim olanağı sunan bu araç, ilgi çekici ve etkileyici bir şekilde sunulduğunda istenen hedeflere ulaşmada büyük kolay sağlayacaktır. Pik Ajans bünyesinde prodüksiyon alanında uzman, alanında tecrübeli ekibimiz ile birlikte sektördeki trendleri yakalayarak, markanızın en iyi şekilde tanıtılmasını, fikirlerinizin hedef kitlenize en iyi şekilde ulaşmasını sağlamak için hizmet sunmaktayız.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/video-produksiyon-icerisinde-neler-yer-alir.png

Video Prodüksiyon İçerisinde Neler Yer Almaktadır?

Video prodüksiyon süreci toplamda 3 aşamadan oluşmakta olup bu aşamaları tekrar ifade etmek gerekirse pre-prodüksiyon yani yapım öncesi, prodüksiyon yapım aşaması ve son olarak ise post prodüksiyon yani yapım sonrası aşaması şeklindedir. Yapım öncesi aşamasında, videonun çekimleri başlamadan önce hedef kitle analizi, benchmarking ve diğer analiz işlemleri gerçekleşir. Senaryo ve konsept bu aşamada oluşturulur. Yapım aşamasında ise senaryo ve konsepte göre çekim ve tasarım işlemleri gerçekleşir. Ayrıca çekimlerden elde edilen görüntülerden görsel stok yapılır. Yapım sonrası aşamasında ise video filtrelenir ve diğer işlemler ile yayına hazır hale getirilir. Yapım sonrası aşamasının titizlikle yapılması, videonun amacına ulaşmasında önemlidir.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/video-produksiyon-firmaniza-faydalari-nelerdir.png

Video Prodüksiyon’un Firmanıza Faydaları Nelerdir?

Video ile hedef kitleye ulaşmada özellikle firmanıza avantaj sağlayacak bazı unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar arasında özellikle markanın uluslararası olmak üzere geniş bir kitle tarafından tanınmasına olanak sağlar, az, öz ve etkili bir anlatıma sahiptir, hedef kitlenin aklında kalıcı bir yer eder, markaya olan güvenilirliğin artmasına katkı sağlar, firmanın tanıtımda önemli bir role sahiptir. Özellikle günümüz dijitalleşme çağında hedef kitle başta olmak üzere daha fazla kişiye markanızı ulaştırmada video gibi görsel bir aracın kullanılması oldukça önemlidir. Zira akılda kalıcı arttırmasının yanı sıra aynı zamanda markanın imajını da arttırıcı bir etkiye sahiptir.

  • Pre-Prodüksiyon Pre-Prodüksiyon
  • Prodüksiyon Prodüksiyon
  • Post Prodüksiyon Post Prodüksiyon
  • Raporlama Raporlama
Pre-Prodüksiyon

Pre-Prodüksiyon

Yapım sürecinin ilk aşaması olan pre-prodüksiyon yani yapım öncesi aşamasında markanızın hedeflerine uygun olarak çekilmesi planlanan video için konsept tasarımı ve senaryolaştırma gibi işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Prodüksiyon

Prodüksiyon

Yapım aşamasında, yapım öncesinde ele aldığımız senaryo ve konsept tasarımlarını profesyonel stüdyolarda çekmeye başlıyoruz. Bu aşamada ayrıca görsel stok ve diğer işleme uygulamalarını gerçekleştiriyoruz.

Post Prodüksiyon

Post Prodüksiyon

Yapım sonrası aşamasında ise çekimden sonraki son rötuşları gerçekleştirerek videoyu yayına ve siz müşterilerimize teslim etmek için hazırlıyoruz.

Raporlama

Raporlama

Son aşama olan raporlamada ise ortaya çıkarılan profesyonel videoyu siz müşterilerimize sunuyoruz. Bu aşamada kadar olan tüm işlemleri, çekim teknikleri ve diğer detayları nasıl gerçekleştirdiğimizi detaylandırıyoruz.

Video Prodüksiyon için Neden PİK AJANS!

Video Prodüksiyon için Neden PİK AJANS!

Pik Ajans olarak sektörde edindiğimiz tecrübe, estetik bakış açısı ile fikirlerinizi açıklayacak olan o videoyu, uzman ekibimiz ile profesyonel stüdyolarımızda özenle çekiyoruz.

  • Hizmet Oranı 60%
  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 80%

Video Prodüksiyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Video Prodüksiyon için planlama nasıl yapıyorsunuz?
Planlama, video yapım sürecinin önemli unsurlarından biridir. Özellikle diğer tasarım süreçlerinde olduğu gibi ilk olarak müşterilerimizden brief alarak işe başlıyor daha sonra senaryolaştırma ve konsept tasarımları ile sürece devam ediyoruz.
Video prodüksiyon maliyetleri nedir?
Videonun hazırlanma ve çekim maliyetleri, türüne çekim tekniğine ve diğer detaylara göre değişiklik göstermekte olup masaüstü yapımlara saniye üzerinden fiyat verilebilir olsa da reel yapımlarda yaklaşık bir rakam tüm aşamaların belirlenmesinden sonra ancak mümkün olabilmektedir.
Video prodüksiyon içerisinde seslendirme var mı?
Video içerisinde siz müşterilerimizin isteklerine göre seslendirme seçeneği dee sunmamız mümkün olmaktadır.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL