Mobil Uygulama Yazılımı

Mobil Uygulama (Application) Nedir?

Son zamanlarda milyonlarca kişi tarafından kullanılan mobil uygulamalar, farklı amaçlar doğrultusunda geliştirilmektedir. Mobil uygulamalar, günümüzde Android ve IOS işletim sistemlerinde çalışma üzere özel kodlar ve tasarımlar kullanılarak gerçekleştirilen yazılımlara verilen genel isim olarak ifade edilebilir. Önemli olan nokta ise hedef kitleye bağlı olarak amaca hizmet eden bir uygulama olma, işletim sistemine göre geliştirmek gibi birtakım unsurların dikkate alınmasıdır. Pik Ajans olarak yüzde 65’ten büyük bir pazara hitap etmeniz, firmanızın rakipleriniz arasından teknolojik bağlamda öne çıkması için size özel, özgün mobil yazılım hizmeti sunmaktayız.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/mobil-uygualama-yazilimi-firmaniza-faydalari.png

Mobil Uygulamanızın Firmanıza Faydaları Nelerdir?

Mobil cihazların günlük yaşamda daha fazla kullanım alanı bulması, aynı zamanda kullanıcıların mobil uygulamalarda daha fazla vakit geçirmesine neden oluyor. Bu durum, kurumsal firmaların, mobil uygulamalar yolu ile daha kolay ulaşması, hedef kitleye etkin bir şekilde ulaşmada, aynı zamanda ürün ve hizmet satışında kolay uygulanabilirlik, kullanıcılar ile firmalar arasında bir araç görevi görme gibi birçok avantajın sağlanması açısında önemlidir. İnternet ve mobil uygulama aracılığı ile ürün ya da hizmet satışını pazar aramdan, daha az maliyetle gerçekleştirmek de mümkündür. Popülerliği her geçen gün artan mobil uygulamaların sağladığı avantajlardan yararlanmamak markanız açısından bir kayıp olacaktır.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/mobil-uygualama-yaziliminda-ios-android-secenkleri.png

Mobil Uygulama Yazılımında İOS ve Android Seçenekleri

Mobil uygulamalar günümüz itibari ile Google tarafından sağlanan Android ve Apple tarafından sunulan IOS işletim sistemlerinde kullanılmak üzere geliştirilmektedir. Android kullanıcıları için özel tasarlanan ve geliştirilen uygulamaların yanı sıra Apple kullanıcıları için de aynı şekilde özgün bir yazılım geliştirme hizmeti sunulmaktadır. Pik Ajans olarak siz müşterilerimiz için ayrı ayrı bu iki platform ya da tercih edeceğiniz tek bir platform için size özgün yazılım hizmeti sunmaktayız.

  • Analiz Analiz
  • Uygulama Tasarım Uygulama Tasarım
  • Uygulama Yazılım Uygulama Yazılım
  • Teslim Teslim
Analiz

Analiz

Mobil yazılımın hangi amaç için kullanılacağı, hangi platformlar için geliştirileceği olmak üzere uygulamaya ilişkin araştırma ve analiz işlemleri bu aşamada gerçekleştirilir.

Uygulama Tasarım

Uygulama Tasarım

Analiz aşamasından sonra uygulamanın arayüz geliştirmesi, tasarımın nasıl olacağı hakkında fikirler oluşturulması bu aşamada ele alınmaktadır. Müşterilerin isteklerine göre özel tasarımlar da uygulamaya dökülmeden önce taslakta yer alır.

Uygulama Yazılım

Uygulama Yazılım

Tasarım aşamasında taslak haline gelen fikirler uygulama yazılım aşamasında kodlar aracılığı ile uygulama haline dönüştürülmeye başlanır. Müşterilerin istekleri doğrultusunda geliştirmeler yapılır.

Teslim

Teslim

Son aşamaya gelen uygulamalar test edildikten ve son kontroller yapıldıktan sonra müşterilere teslim edilir.

Mobil Uygulama Yazılımı için Neden PİK AJANS!

Mobil Uygulama Yazılımı için Neden PİK AJANS!

Faaliyet gösterdiğiniz alana özgün olarak siz müşterilerimiz için en güncel ve en kullanışlı mobil uygulamaları kodluyoruz.

  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 80%
  • Hizmet Oranı 90%

Mobil Uygulama Yazılımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mobil uygulamanın tasarımı nasıl olmalı?
Mobil uygulamalar geliştirilirken özellikle kullanıcılar açısında kullanışlı, anlaşılabilir olma gibi tasarım özellikleri dikkate alınmalıdır. Bu noktada beklentiler ve ihtiyaçlar doğrultusunda ihtiyaç duyulan özelliklerin tasarıma eklenmesi gereklidir. Arayüz de bu unsurlar dikkate alınarak geliştirilmelidir.
Mobil uygulama yazılımı neden tercih edilmelidir?
Günümüzde her 100 kişiden 65’inin mobil uygulama kullanıcısı olduğu göz önüne alındığında bu kadar büyük bir pazara hitap etmek, hedef kitlenize kolay ulaşmak ve markanızın bilinirliğini arttırmak mobil uygulamalar ile oldukça kolaydır.
Yapılan Uygulama IOS ve Android için geçerli mi?
Markanızın, firmanızın tercihleri doğrultusunda sadece tek platform için geliştirmenin yanı sıra hem Android hem de IOS işletim sistemleri için mobil uygulama yazılımları geliştirilebilmektedir.
Web sitesini mobil uygulamaya çevirmek mümkün mü?
Responsive yani mobil uyumlu tasarıma sahip olan bir internet sitesini mobil uygulamaya çevirmek oldukça kolaydır. Bu noktada uyumlu olan her web sitesi rahatlıkla mobil uygulamaya çevrilebilmektedir.
Mobil uygulama yapmak için şirket olmam gerekli mi?
Mobil uygulama yazılım hizmetinden yararlanmak için şirket olmaya gerek yoktur. Bireysel olarak da mobil uygulama hizmetinden yararlanmak mümkündür. Özellikle farklı amaçlar doğrultusunda kullanılabilen mobil uygulamalar web sitesinden çevrilebildiği gibi birçok farklı cihazla da uyumludur. Özellikle bu unsurlar dikkate alındığında oyun, günlük kullanım, kişisel amaçlı birçok motivasyon için mobil uygulama oluşturulabilir.
Para kazandırabilecek mobil uygulama yaptırabilir miyim?
Google Play Store ya da Apple Store üzerinden geliştireceğiniz mobil uygulamayı satışa sunarak para kazanmanız da mümkündür. Bunun yanı sıra mobil uygulama içi satın alma seçenekleri ve reklam gösterimleri ile de mobil uygulamanız üzerinden para kazanabilirsiniz.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL