Pinterest Reklamları

Pinterest Reklamları Nedir?

Yaklaşık 200 milyon kullanıcı ise internet üzerinden uzun zamandır en yaygın fotoğraf ve tasarım paylaşım platformu Pinterest, farklı kullanıcı kitlelerini bünyesinde barındırıyor. Bu noktada medya üzerinden reklam vermek de mümkün olmakla birlikte markanızın Pinterest üzerinden, farklı reklam modelleri çerçevesinde reklam yayınlaması firmanızın tanınabilir olmasından doğru hedef kitleye ulaşmanıza da katkı sağlar. Pinterest reklamları, bu platform üzerinden verilen reklamları kapsamakta ve farklı stratejiler ile yayınlanabilmektedir. Pik Ajans olarak en doğru reklam modelinizi seçmeniz ve bu reklamları en doğru hedef kitleye ulaştırmanız için hizmet veriyoruz.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo3.png

Pinterest Reklam Modelleri

Pinterest üzerinden verilecek reklamlar farklı şekillerde olabilmekte ve bu noktada firmalara, markalara Pinterest reklam modelleri çerçevesinde strateji oluşturulması için birçok seçenek sunulmaktadır. Bunlardan ilki tanıtım pinleri olup daha fazla kişinin görebilmesi için Tanıtılan Pin etiketi olmadan yayınlanan reklamları içerir ve başka kullanıcılar tarafından panoya yerleştirilebilir.

Bir diğer reklam modeli ise tanıtılan video pinleri olup görsel yerine bir video ile hedef kitleye ulaşılır. Tek dokunuşlu pinler ise pine tıklandığında reklam kaynağına yönlendirme yapılır. Burada tıklandığında detay öğrenmek yerine kaynağa bir site aracılığı ile yönlendirme gerçekleştirilir. Tanıtılan uygulama pinleri ise tıklandığında reklamı yapılan uygulama yine Pinterest içerisinde indirilip yüklenir, bir yönlendirme yapılmaz. Sinematik pinler ise hareketli olmakla birlikte sadece kaydırma işlemi ile hareket eder.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo2.png

Pinterest Reklam Danışmanlığının Faydaları

Diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak Pinterest’in kullanımı kimi zaman zor olabilmekle birlikte hedef kitle belirleme ve reklam modeli seçiminde de çoğu zaman markalar, firmalar zorlanabilmektedir. Bu noktada sunmuş olduğumuz Pinterest reklam danışmanlığı hizmeti ile hesap optimizasyonu, hedef kitle belirleme, reklam stratejisi uygulama gibi daha birçok aşamada sizlere profesyonel bir hizmet sunulur ve reklam yatırımınızın geri dönüşünün yüksek olması için hizmet verilir.

  • Brief Süreci Brief Süreci
  • Hesap Analizi Hesap Analizi
  • Hesap Optimizasyonu Hesap Optimizasyonu
  • Raporlama Raporlama
Brief Süreci

Brief Süreci

Bu süreç içerisinde markanızın, firmanızın ne iş yaptığını, hangi hizmeti ne şekilde almak istediğinizi, reklam stratejiniz hakkında bilgi alma ve hedeflere yönelik araştırmaları gerçekleştirmekteyiz.

Hesap Analizi

Hesap Analizi

Markanıza ait Pinterest hesabının hit bilgileri başta olmak, üzere sayfanıza ve profilinize ait detaylı veri analizleri, hedef kitlenizi öğrenme gibi adımları ise bu aşamada izlemekteyiz.

Hesap Optimizasyonu

Hesap Optimizasyonu

Süreç içinde sürekli iletişim halinde olduğumuz siz müşterilerimiz ile birlikte belirlediğimiz reklam stratejilerini belirleyerek, sayfanız ile uyumlu hale getiriyoruz.

Raporlama

Raporlama

Son aşamada siz müşterilerimize sunmuş olduğumuz hizmet ve aşamaları hakkında bilgi vermek olmak üzere optimizasyon sonrasında işlevsellik hakkında raporlamayı gerçekleştiriyoruz.

Pinterest Reklamları için Neden PİK AJANS!

Pinterest Reklamları için Neden PİK AJANS!

Hedef kitlenize ulaşmanızda Pinterest’i en iyi şekilde kullanmak, etkili bir reklam stratejisi oluşturmak için uzman ekibimiz ve tecrübemiz ile hizmet veriyoruz.

  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 80%
  • Hizmet Oranı 90%

Pinterest Reklamları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Pinterest reklamları sayesinde web siteme ziyaretçi kazandırabilir miyim?
Pinterest reklam hizmeti çerçevesinde yönlendirme şeklinde reklam modelini seçerek web sitenize ziyaretçi kazandırmanız, web sitenizin trafiğini arttırmanız mümkün olabilmektedir.
Pinterest reklamları dünya genelinde mi gösteriliyor?
Pinterest üzerinden lokasyon hedeflemesi yaparak reklamlarınızı yerelde ya da globalde göstermeniz mümkündür. Bu noktada reklamlarınızı dünya genelinde kullanıcılara açabildiğiniz gibi sadece istediğiniz şehir ya da bölgedeki kullanıcılara yönelik de görünür kılabilirsiniz.
Pinterest reklam modellerinde hedeflemeler yapabiliyor muyuz?
Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi Pinterest üzerinden de reklam verirken hedefleme yapmak mümkün olmakla birlikte anahtar kelime hedeflemesi, ilgi alanı hedeflemesi, yaş, konum ve kitle hedeflemesi gibi birçok seçenek bulunur.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL