Outdoor Reklamları (Açık Hava Reklamcılığı)

Outdoor (Açık Hava) Reklamı Nedir?

Açık hava reklamcılığı olarak ifade edilen bu reklam ve pazarlama türünde hedef kitlenin günlük yaşamları içerisinde sıklıkla karşılaştığı alanlarda yer alan tanıtımları ifade eder. Bu noktada özellikle hedef kitlenin bilinç altında markanın bilinirliğinin arttırılması amaç olmakla birlikte sadece hedef kitle değil daha geniş bir tüketici topluluğunu da ulaşmak mümkündür. Genel itibari ile duraklar, billborad’lar, araçlara reklam giydirme, afiş gibi çok farklı stratejiler açık hava reklamcılığı dahlinde gerçekleşir. Her ne kadar çevre kirliği gibi farklı olumsuz durumlar ortaya çıkarsa da doğru ve profesyonel olarak tercih edilen açık hava reklam hizmeti markanızın imajını arttırmasında önemli rol oynar. Pik Ajans olarak sizin için en doğru ve en etkili outdoor reklamcılık hizmetini sağlıyoruz.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo3.png

Outdoor Reklam Kullanım Alanları

Açık hava reklamcılığının uygulama alanları geniş olmakla birlikte farklılık gösterebilmektedir. Profesyonel olarak sunulan bu reklam türünde en çok kullanılan reklam alanlarının billboard ve otobüs durakları olduğunu ifade etmek mümkündür. Aynı zamanda silindirboard, miniboard gibi tasarımlar dahilinde de açık hava reklamcılığı yapılabilmektedir. Araç ve bina giydirme gibi farklı kullanım alanları da bulunan reklamlar, hemen hemen her yerde tüketicilerin görebileceği yerlere konumlandırılabilir.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo2.png

Outdoor Reklam Türleri Nelerdir?

Kullanım alanı olduğu kadar çok farklı türlerde reklam stratejilerini bünyesinde barındıran outdoor, açık hava reklamları, başta billboard’lar olmak üzere megaboard, cam üzerinde grafikler, banner’lar, iki boyutlu tabelalar, çift taraflı panolar, duvar reklamları, hareketli reklamlar, ışık panoları, posterler, otobüs durağı reklamları olmak üzere çok geniş bir uygulama türüne sahiptir. Bu noktada müşteriler en doğru reklam aracını hedef kitleye, amaca göre farklı unsurları değerlendirerek belirlemelidir.

  • Brief Süreci Brief Süreci
  • Keşif Süreci Keşif Süreci
  • Üretim Süreci Üretim Süreci
  • Baskı Süreci Baskı Süreci
  • Raporlama Raporlama
Brief Süreci

Brief Süreci

İlgili süreçte, sektör analizi, firma tanıma, hedef kitle belirleme gibi aşamalar izlenir. En doğru stratejinin oluşturulmasında veriler toplanır.

Keşif Süreci

Keşif Süreci

Özellikle en doğru reklam aracının belirlenmesi, reklamın konumunun seçilmesi, hedef kitlenin hani araca hangi tepkileri vereceği gibi durumlar bu süreçte keşfedilir. Elde edilen bulgular üretim sürecinde kullanılmak üzere değerlendirilir.

Üretim Süreci

Üretim Süreci

Hedef kitleye, markanıza ve amaca uygun en doğru reklam stratejisi, aracı ve yeri belirlendikten sonra üretim aşamasına geçilir. Elde edilen veriler ışığında reklam araçlarının üretimine başlanır.

Baskı Süreci

Baskı Süreci

Poster, banner, giydirme gibi çok çeşitli türde reklam araçlarının üretimi bu aşamada yapılır ve sona erdirilir. Süreçte bütçeye göre en kaliteli malzemeler kullanılır.

Raporlama

Raporlama

Üretilen ürünler, bu aşama da müşterilere tanıtılır. Aynı zamanda en bu aşamaya kadar izlenen adımların detaylı bir raporlaması da yine müşteriye bu aşamada sunulur.

Outdoor Reklamları için Neden PİK AJANS!

Outdoor Reklamları için Neden PİK AJANS!

En kaliteli içerik, en doğru yer tespiti ve en etkili hedef kitle yönetimi için açık hava reklamcılığı dahilinde sizlere profesyonel hizmeti, sektördeki deneyimimiz, yenilikçi bakış açımız ve uzman ekibimizle sunmaktayız.

  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 80%
  • Hizmet Oranı 90%

Outdoor Reklamları (Açık Hava Reklamcılığı) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Açık Hava reklamları hava şartlarından nasıl etkileniyor?
Merak edilen sorulardan biri olarak açık hava reklamlarının hava şartlarından genel itibari ile kötü şekilde etkilendiği ifade edilebilir. Fakat muhtemel kötü durumu önlemeye yönelik ise koruyucu cam takılması, özel korumalı alanlarda yayınlanması gibi birtakım önlemler dahilinde bu hizmetten yararlanmak mümkündür.
Açık hava reklamlarında dönüşümü nasıl takip edebiliyoruz?
İlgili dönüşümü Pik Ajans bünyesinde takip etmekle birlikte bilgi almak isteyen müşterilerimize de konu ile ilgili olarak detaylı bilgi vermekteyiz.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL