Maskot Tasarımı

Maskot Tasarımı Nedir?

Markaların, isimlerini temsil etmesi, logo tasarımını vurgulanması ve bilinirliğini arttırması adına çizgi karakterler ya da illüstrasyonlar yardımı ile oluşturulan karaktere maskot denir. Bu maskotun oluşturulma sürecine ise maskot tasarımı adı verilmektedir. Markaların imajlarını güçlendirmek adına bu maskotlar marka adında konuşarak markayı müşterilere tanıtır, markanın mesajlarını iletir. Maskot tasarımında, özellikle markanın güçlü bir temsilcisi olacak olan maskotların güçlü bir pazarlama etkisi yaratacak şekilde tasarlanması gereklidir. Tasarım sürecinde markayı tanımak başta olmak üzere dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunur. Pik Ajans olarak müşterilerimizin isteklerine en uygun maskot tasarımını, onları daha iyi tanıyarak, hedef pazarı iyi araştırarak sağlam temeller üzerine gerçekleştiriyoruz.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/maskot-tasariminin-firmaniza-faydalari-nelerdir.png

Maskot Tasarımın Firmanıza Faydaları Nelerdir?

Markanın bir kişiliğe bürünmesini sağlayan maskotlar şüphesiz, firmaların rakipleri arasından ayrışmak başta olmak üzere birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Bunları şu şekilde ifade etmek mümkündür:

*Maskotlar, müşterilerin dikkatini çekmek başta olmak üzere ürünleri daha çekici hale getirir.

*Aynı zamanda markanın hatırlanmasını kolaylaştırır. Markaya kimlik kazandırarak müşteriler ile empati kurulmasını sağlar. Bu sayede marka ve müşteri arasında duygusal bir bağ kurulmasına yardımcı olur.

*Maskotlar unutulmazdır. Çizim halinden sonra neredeyse birçok kuşak tarafından hatırlanır, anlatılır. Markalar da bu sayede ölümsüz olur.

*Maskotlar, müşterilerin merak duygusunu arttırır markaya olan ilgiyi geliştirir.

Markayı adeta canlı ve kanlı bir yapı olarak sunar ve bu durum da farklı hedef kitlelere ulaşmak ve markanın anımsanmasını kolaylaştırmak adına önemlidir.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/dogru-maskot-tasarimi-nasil-secilmesi-gerekiyor.png

Doğru Maskot Tasarımı Nasıl Seçilmesi Gerekir?

Maskot tasarımında en önemli unsurlardan biri de doğru maskotun seçilmesidir. Bu noktada bir maskotun akılda kalıcı olma, müşteriler tarafından benimsenme, markayı en iyi şekilde temsil etme, özgün olma gibi birtakım detayları bünyesinde barındırması gerekir. İyi ve doğru bir maskot seçiminde Pik Ajans olarak müşterimizin markalarını en iyi şekilde temsil edecek maskotu oluşturmada sektörde tecrübelerimiz ile başarılı maskotları referans alarak en özgün karakterleri tasarlamaktayız.

  • Markayı Tanıma Markayı Tanıma
  • Fikir Süreci Fikir Süreci
  • Sunum Süreci Sunum Süreci
  • Teslim Aşaması Teslim Aşaması
Markayı Tanıma

Markayı Tanıma

Diğer tasarım ürünlerinde olduğu gibi maskot tasarımında da ilk aşamayı çalışılacak projeye ilişkin genel bilgileri saptama, müşterinin hedefleri ve yapısını tanıma, markanın özelliklerini öğrenme ve sektörü detaylı olarak ele alma, maskotun anatomik özelliklerini kararlaştırma işlemlerini gerçekleştiririz.

Fikir Süreci

Fikir Süreci

Maskotun belirlenmesi ve sonrasında genel özellikleri, anatomik ve yüz ifadeleri, duruşu ve diğer nitelikleri bu süreçte detaylandırılır. Fikirleri taslak olarak kağıda dökerek müşterilerimize sunarız.

Sunum Süreci

Sunum Süreci

Taslak halinden sonra kesinleşen fikri uygulama aşamasına geçerek, çizim işlemlerine geçeriz. Vektörel çizim işlemlerini titizlikle bitirdikten sonra renk, duruş ve genel uyum kontrol edilir ve sunum işlemi biter.

Teslim Aşaması

Teslim Aşaması

Maskot tasarımını, elektronik ortamdaki standartlara uygun olarak gerçekleştiririz, ürünün renk değerlerinde bozulma olmaması için Pantone/CMYK gibi renk değerlerini sayısal olarak ifade eder, JPG, PNG, illustrator EPS başta olmak üzere bu dosya türleri ile müşterilerimize teslim ederiz.

Maskot Tasarımı için Neden PİK AJANS!

Maskot Tasarımı için Neden PİK AJANS!

Size ve markanıza en özgün maskotu oluşturmak, rakipleriniz arasından öne çıkmak, hedef pazarına ulaşmak adına markanızı ve pazarını araştırarak, tanıyarak en uygun maskot tasarımını gerçekleştirmekteyiz.

  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 80%
  • Hizmet Oranı 90%

Maskot Tasarımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Maskot Tasarımına Patent Alabilir miyiz?
Markanızı özel kılan, özgün bir şekilde üretilen her maskot tasarımı için patent almak mümkündür. Özellikle başarılı bir tasarım için patent alınması mutlaka önerilir.
Maskot Tasarımı web sitemizde kullanabilir miyiz?
Tasarlanan maskot karakter, müşterilerin dijital ortam başta olmak üzere her türlü kullanıma açık olarak geliştirilmektedir. Bu noktada web siteleri dahil olmak üzere görsellerde, videolarda ve daha birçok alanda kullanımını gerçekleştirmek mümkündür.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL