Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal medya platformları, günümüzde markaların kendilerini ifade edebilmeleri ve hedef kitlelerine kolaylıkla ulaşabilmeleri adına oldukça önemlidir. Günümüzde videodan resim paylaşımına kadar birçok alanda milyonlarca kullanıcı olan bu platformlar üzerinden markalar da kolaylıkla yer alabilir ve özellikle hedef kitlelerine hiçbir ücret ödemden ulaşabilir. Sosyal medyanın gücü, bu noktada markaların da bu platformlarda etkili reklam, tanıtım yapma, bilinirliklerini arttırmak adına farklı stratejiler oluşturmasına katkıda bulunmaktadır. Aynı zamanda marka imajlarını yükseltmek için de çoğu zamanda etkileşimli olarak sosyal medya hesaplarını kullanmaktadırlar. Pik Ajans olarak, markanızın sosyal medya platformlarında en iyi şekilde yansıtılması, amaç ve hedeflerinize ulaşmada sosyal medyanın gücünden yararlanmanız için uzman ekibimiz ile profesyonel bir danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo3.png

Sosyal Medya Danışmanlığı  Hizmetleri

Sizlere danışmanlık çerçevesinde sunacağımız hizmetleri şu şekilde ifade etmek mümkündür:

İçerik Yönetimi;

Anlık bilgi akışının sağlanması, hesabınızın canlı kalması marka değerini arttıracak özelliklerden biridir. Yaratıcı ve özgün paylaşımlar, video paylaşımları, görseller, blog yazıları ve daha birçok aracı sizin için etkin bir şekilde kullanıyoruz.

Moderasyon;

Markanıza ait sosyal medya hesaplarının düzenli şekilde kontrol edilerek, takipçileriniz ile sürekli iletişim halinde olunur. Bu durum özellikle markanızın müşteri memnuniyeti sağlamadaki imajına olumlu katkı sunar.

Sosyal Medya Hesabınızın Takibi;

Sosyal medyanın sürekliliği, markanızın da birçok kişi tarafından konuşulmasını sağlar. Bu noktada sizin haberiniz olmadan markanız hakkında konuşulanlardan bilgi sahibi olmak bazı durumların önlenmesi için önemli rol oynar. Aynı zamanda ileriye dönük strateji belirlemenize de yardımcıdır.

Online İtibar ve Kriz Yönetimi;

Takip işlemi ile markanız hakkında olumsuz yorumlar hemen tespit edilir, çözüme kavuşturulmak için adımlar atılır Aynı zamanda bu gibi muhtemel senaryolara yönelik de önlemler alınır. Bu sayede kriz yönetimi başarılı bir şekilde gerçekleştirilir.

Dijital PR;

Markanızın başta sektörde olmak üzere rakipleriz arasında da başarılı bir şekilde yükselmesi adına kurumsal kimliğinizin iyi bir imaja sahip olması için çalışılır. Aynı zamanda arama motorlarında üst sırada çıkma, reklam ve tanıtım gibi unsurlar da bu aşamada geliştirilir.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo2.png

Sosyal Medya Danışmanlığının Firmanıza Katkıları

Günümüzün en etkili haberleşme, tanıtım, etkileşim araçlarından biri olan sosyal medyayı iyi kullanabilme artık kurumlar için bir gereklilik halini almıştır. Bu noktada sosyal medyada markanızın en iyi şekilde tanıtılması, hedef kitlenize etkili şekilde ulaşmak ve imajınızın, kurumsal kimliğinizin başarılı yansıtılması için Pik Ajans olarak uzman ekibimiz ve sektördeki tecrübemiz ile sunmuş olduğumuz profesyonel danışmanlık hizmetinden yararlanmanız, hedeflerinize daha kısa sürede başarılı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

  • Hesap Analizi Hesap Analizi
  • Strateji Planlama Strateji Planlama
  • Paylaşım Süreci Paylaşım Süreci
  • Raporlama Raporlama
Hesap Analizi

Hesap Analizi

Danışmanlık hizmeti çerçevesinde ilk olarak markanıza ait sosyal medya hesaplarının detaylı bir analizi gerçekleştirilir. Bu aşamada markanıza yönelik bakış ve hedef kitlenin belirlenmesi gibi birçok işlemi bu adımda ele almaktayız.

Strateji Planlama

Strateji Planlama

Markanızın hali hazırdaki değerine yönelik en iyi danışmanlık hizmetini sunmak için izlenecek adımlar ve uygulanacak yeni politikalar bu aşamada belirlenir.

Paylaşım Süreci

Paylaşım Süreci

Sosyal medya platformları üzerinden markanıza yönelik, belirlenen stratejilere uygun olarak paylaşımlar yapılmaya, etkileşimler kurulmaya başlanır.

Raporlama

Raporlama

İlgili paylaşım ve etkileşim işlemleri sonrasında elde edilen başarı, stratejinin geri dönüşüne yönelik bilgiler olmak üzere birçok veri siz müşterilerimize sunulur, raporlanır.

Sosyal Medya Danışmanlığı için Neden PİK AJANS!

Sosyal Medya Danışmanlığı için Neden PİK AJANS!

Sosyal medyada en iyi şekilde tanıtılmak, bilinirliğinizi arttırmak ve rakipleriniz arasında sıyrılmak için Pik Ajans olarak size en iyi danışmanlık hizmetini sunuyoruz.

  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 80%
  • Hizmet Oranı 90%

Sosyal Medya Danışmanlığı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sosyal Medya Nedir?
Sosyal medya insanların internet üzerinden video izleme, etkileşimde bulunma, resim paylaşma gibi farklı amaçlar doğrultusunda bir araya geldiği salan platformlar olarak tanımlanabilir.
Sosyal Medya’da Aktif Olmanın Faydaları Nelerdir?
Her gün milyonlarca insanın aktif olduğu sosyal medya platformları üzerinden markanızı tanıtmak, bilinirliğinizi arttırmak ve markan imajınızı yükseltmek, iyi bir pazarlama yatırımı olacaktır. Birçok kişi tarafından tanınmak ve özellikle kurumsal kimliğinizin iyi yansıtılması satışlarınız olmak üzere birçok faktörde size katkı sağlayacaktır.
Sosyal Medya Danışmanlığı Gereken Platformlar nelerdir?
Günümüzde birçok sosyal medya platformu bulunmakta olup bunlar arasında Twitter, Facebook, Youtube, Instagram, Pinterest ve Snapchat gibi platformalar özellikle kullanıcı sayıları bakımından sosyal medya danışmanlık hizmeti almak açısından için iyi bir tercih olacaktır.
Sosyal Medya hesaplarının raporlaması yapılıyor mu?
Verilen danışmanlık hizmeti çerçevesinde yönetilen hesaplara ait tüm bilgiler, detaylı analiz sonuçları ve veriler müşterilere raporlamaktadır.
Sosyal Medyada ne sıklıkta gönderi yapılmalı?
Sürekli akış gerektiren sosyal medya platformları üzerinden gönderi aktifliği günde bir ya da iki paylaşım yapmak, ayda 15’e yakın paylaşım ile bu paylaşımların daha etkili olmasını sağlamak yeterli olacaktır.
Sosyal Medya hesaplarımın adları aynı mı olmalı?
Özellikle markanızın kolay bir şekilde tanınması ve akılda kalıcı olması adına hesapların aynı isim ile kullanılması gereklidir.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL