Video Tasarım (Motion Graphics)

Video Tasarım (Motion Graphics) Nedir?

Terim anlamı ile hareketli görsel anlamına gelen Motion Graphic, grafiksel olarak çizilen bir görsel taraşımın yazılım ve programlar aracılığı ile hareketlendirilmesine verilen isimdir. Genel olarak video olarak ortaya çıkarılsa da tasarım unsurlarının da ön plana çıktığı görülür. Adobe After Effects olmak üzere Nuke, Flame gibi uygulamalar bu videoların oluşturulması için kullanılmaktadır. Özellikle kısa ve öz anlatılara sahip olan video tasarım farklı amaçlar dahilinde kullanılmakta olup reklam için bir araç olarak da kullanılmaktadır. Pik Ajans olarak sizlere en özgün video tasarım hizmetini sunmakla birlikte uzman grafikerlerimiz ile anlatmak istediklerinizi piksellere döküyoruz.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/video-tasarim-isleri-nerede-kullanilir.png

Video Tasarım (Motion Graphics) İşleri Nerede Kullanılır?

Özellikle geniş bir kullanım alanı olan Motion Graphic, çoğunlukla markalar tarafından hedef kitleye yönelik bir mesajın az ve öz olarak verilmesi için kullanılmaktadır. Bu noktada pazarlama alanında sıklıkla kullanımı görülse de kısa filmlerde, videolarda açıklayıcı olarak olmak üzere birden fazla kullanım alanı bulmaktadır. Markalar tarafından, çok uzun olmayan ve anlatılanı hemen veren mesajlar içermesinden dolayı reklamcılık ve pazarlama aracı olarak da tercih edilmektedir.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/video-tasarimin-firmaniza-faydalari.png

Video Tasarım’ın Firmanıza Faydaları

Motion Graphic kullanarak anlatılmak istenen mesaj hem özgün hem de daha anlamlı bir şekilde iletilmektedir. Özellikle sadede hedef kitle değil aynı zamanda diğer kullanıcılar için de dikkat çekici bir niteliğe sahiptir. Markanızın vermek istediği mesajı daha yenilikçi bir şekilde vermesine olanak tanır. Daha özgün bir şekilde reklam vermenize, dolayısı ile sektörde dikkat çekmenize de katkı sağlar. Hem de her bütçeye yönelik olarak hazırlanabilmekte ve geri dönüşü de verimli olmaktadır.

  • Brief Süreci Brief Süreci
  • Analiz Süreci Analiz Süreci
  • Tasarım Süreci Tasarım Süreci
  • Raporlama Raporlama
Brief Süreci

Brief Süreci

Video tasarım sürecinin ilk aşamasına markanızı, sektörü ve hedef kitleyi tanımaya yönelik araştırmalar yaparak başlanır.

Analiz Süreci

Analiz Süreci

Ön aşamada toplanan bilgiler ile en doğru görsel tasarımın oluşturulması ve reklam stratejisinin belirlenmesi için bulgular değerlendirilmekte, tasarıma hazırlık yapılmaktadır.

Tasarım Süreci

Tasarım Süreci

Verilmek istenen mesajın doğru bir şekilde iletilmesi için çizim tekniklerden efekt kullanımına, arka plan seçiminden yazı stiline kadar birçok unsur detaylı bir şekilde değerlendirilmektedir.

Raporlama

Raporlama

Son aşamaya kadar olan tüm adımlar müşterilere rapor halinde sunulur. Oluşturulan Motion Graphic de sunum aşamasında yer alır.

Video Tasarım için Neden PİK AJANS!

Video Tasarım için Neden PİK AJANS!

En yaratıcı ve özgün grafik tasarımını sunan Pik Ajans, markanızın iletmek istediği mesajın hedef kitlenize ulaşması için uzman ekibi ile hizmet vermektedir.

  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 80%
  • Hizmet Oranı 90%

Video Tasarım (Motion Graphics) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Video tasarım ürünlerini heryer de kullanabilir miyiz?
Oldukça geniş bir kullanım alanında sahip olan hareketli videolar hemen hemen her alanda kullanılmakta olup internet üzerinden, mobil cihazlarda, televizyon reklamlarında olmak üzere daha birçok alanda oldukça geniş kitlelere hitap edecek şekilde görüntülenebilir.
Video tasarım sürecinde revize hakkımız oluyor mu?
Özellikle müşteriler ile sürekli iletişim içerisinde olduğumuz aşamalardan biri olan tasarım aşamasında taslaklar müşterilere sunulmakta ve müşteri beğenisine göre taslaklarda düzeltme ya da devam etme, geliştirme seçenekleri de bulunmaktadır.
Motion videoları diye geçen ürünlerde sadece özel çizim mi oluyor?
Markanıza özel olarak tasarlanan grafik çizimleri sizin için özgün bir şekilde ortaya konulmaktadır. Fakat var olan bir görsel çizim üzerinden de Motion Graphic hazırlamak mümkündür. Genel itibari ile özel olmakla birlikte siz müşterilerimizin isteklerine göre de çizimler kullanılabilmektedir.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL