Çağrı Merkezi Hizmeti

Çağrı Merkezi (Call Center) Nedir?

Herhangi bir kurum, şirket ya da firma bünyesinde müşteriler ile firma çalışanları, yetkililer arasındaki koordinasyonun yürütülmesinden sorumlu olan etkileşim birimine Call Center, Çağrı merkezi ismi verilmektedir. Sürekli iletişimin sağlandığı bu merkezler, firmaların en yoğun birimleri olarak ifade edilebilir. Sadece telefon değil gelişen teknoloji ile birlikte mail, faks ve çevrimiçi iletişim kanallarından olmak üzere her türlü kanal aracılığı ile hizmet verilmektedir.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo3.png

Çağrı Merkezi Personeli Ne İş Yapar?

Kurumların çağrı merkezi birimlerinde görev yapan çağrı merkezi personelleri, ürün ya da hizmetler hakkında sorun yaşayan müşterilere destek sunan, müşterilerin yönlendirilmesini sağlayan ve ürün ya da hizmet ile ilgili olarak merak edilenlere cevap veren personellerdir. Firma ile tüketiciler arasında köprü görevi görmektedirler.

 

Çağrı Merkezi Faydaları Nelerdir?

Günümüzde hemen hemen her kurumun bünyesinde görev yapmakta olan çağrı merkezleri, markanın imajının tüketiciler gözünde artmasına, markaya güven duyulmasına, pazarlamanın daha etkin bir şekilde yapılabilmesine olanak tanıma, ürün ve hizmet gelişimine katkı sağlama, müşteri memnuniyetini arttırma, daha etkin bir organizasyon oluşturmaya, düzenli iş akışının oluşmasına katkı sağlamaktadır.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo2.png

Çağrı Merkezi Kurulumu Nasıl Yapılır?

Çağrı merkezi kurulumu genel itibari ile telefon, faks makinesi, bilgisayar, internet alt yapısı gibi çeşitli cihazların temin edilmesi ve kurulması işlemlerini içermektedir. Profesyonel bir hizmet olarak kurulum ekipleri tarafından gerçekleştirilir.

Çağrı Merkezi Yönetim Hizmeti

IP santral entegrasyonu, çağrı merkezi yazılımı, kaynakların entegre edilmesi gibi birçok oluşum çağrı merkezi yönetim hizmeti içerisinde girmektedir. Çağrı merkezleri ile firmalar arasındaki koordinasyonun sağlanması, araçların birbiri ile uyumu başta olmak üzere hizmet kapsamında Pik Ajans tarafından profesyonel çağrı merkezi yönetim hizmeti sunulmaktadır.

  • Brief Süreci Brief Süreci
  • Eğitim Süreci Eğitim Süreci
  • Yazılım Süreci Yazılım Süreci
  • Teslim Süreci Teslim Süreci
Brief Süreci

Brief Süreci

Süreçte müşterilerimizi tanımaya yönelik araştırmalar gerçekleştirmekte, sektör tanımlama, ürün ve hizmet araştırması işlemleri gibi birçok tanı adımını ele almaktayız.

Eğitim Süreci

Eğitim Süreci

Brief süreci sonrasında elde edilen bilgiler doğrultusunda çağrı merkezi elemanlarının eğitimi, hangi aracın nasıl kullanılacağı gibi teknik desteği bu aşamada sağlamaktayız.

Yazılım Süreci

Yazılım Süreci

Çağrı merkezi yazılımlarının oluşturulması bu aşamada gerçekleştirilmekte olup ihtiyaca göre farklı işleri olan yazılımları müşterilerimizin isteklerine göre geliştirmekteyiz.

Teslim Süreci

Teslim Süreci

İlk adımdan son adıma kadar hizmet kapsamında gerçekleştirilen tüm işlemleri müşterilerimize rapor etmekteyiz. İhtiyaçları doğrultusunda oluşturulan çağrı merkezi yazlımı ve alt yapısına ilişkin teslimat da bu aşamada gerçekleşmektedir.

Çağrı Merkezi Hizmeti için Neden PİK AJANS!

Çağrı Merkezi Hizmeti için Neden PİK AJANS!

İhtiyaçlarınıza, firmanızın büyüklüğüne ve bütçesine göre en etkili, en verimli çağrı merkezi alt yapısını Pik Ajans olarak sizlere sunmaktayız.

  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 80%
  • Hizmet Oranı 90%

Çağrı Merkezi Hizmeti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Contact center ile call center farkı nedir ?
Kelime anlamı olarak da aynı şeyi ifade eden Contact ile Call Center aynı anlamda kullanılmaktadır. Call Center biraz daha geniş bir tanıma sahip olmakla birlikte Contact Center’ı da içine alır. Kafa karışıklığını önlemek adına Call Center kelimesinin kullanımı daha yaygınlaşmıştır.
Çağrı merkezi hangi saatler arasında çalışmalıdır?
Pik ajans olarak sunduğumuz Call Center hizmeti, sabah 9 ile akşam 11 saatleri arasında genel olarak sunulmaktadır. Fakat müşteri isteklerine göre 7 gün 24 saat çağrı merkezi hizmeti de sunulabilmektedir.
Çağrı merkezlerinde yapılan görüşmeleri kaydetmenin hukuki bir mahsuru var mıdır ?
İki taraf arasında gerçekleştirilen çağrı merkezi aramalarının kayıt alınacağı bilgisi önceden bireylere açıklanır, gerekli iziler alındığında her iki tarafı da mesuliyette kurtaracak sonuçlar doğurduğundan bir mahsuru bulunmamaktadır.
Çağrı merkezimde gerçekleşen görüşmelerin ses kayıtlarını yedeklememiz gerekir mi?
Çağrı merkezinin bulunup bulunmamasına bağlı olarak çağrı ses kaydı da gerçekleştirilebilmektedir. Bu durumda özellikle çağrı hizmeti sonrasında bir sorun çıkmaması adına, anlaşmazlıkların önlenmesi için ses kayıtları alınmakta ve bunlar gerekli izinler çerçevesinde yedeklenmektedir.
Çağrı merkezi uygulamalarında başarı kriterler nasıl belirlenmeli?
Çağrı Merkezi Yönetim kriteri olarak SMART kodlaması aranmakta olup bunlar; Belirli (Spesific) S, Ölçülebilir (Measurable) M, Ulaşılabilir (Attainable) A, Gerçekçi (Realistic) R ve son olarak Zaman Sınırlı (Time Limited) T unsurları sunulan hizmette bulunmalıdır.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL