Mobil Uygulama Reklamları

Mobil Uygulama Reklamları Nedir?

Günümüzde milyonlarca kişi, farklı amaçlar doğrultusunda mobil uygulamalar kullanmaktadır. Mobil uygulamalar ise sağlamış olduğu kullanıcı sayısı genişliğinden dolayı potansiyel bir reklam platformu olarak ifade edilebilir. Bu noktada k mobil uygulama reklamları, markanızın, uygulamanızın tanıtımı için optimize edilmiş ve metin, video ya da görsel türünde olmak üzere çok çeşitli şekillerde olabilir. Pik Ajans olarak uygulama geliştiricilere mobil uygulamalar bünyesinde görüntülenmesi için reklam hizmeti sunuyoruz. Mobil uygulama kullanımının yüzde 75’ten fazla olduğu günümüzde daha fazla kişiye ulaşmada, uygulamanızın daha fazla kişi tarafından bilinirliğini arttırmada mobil uygulama reklamlarının oldukça etkili olduğunu söylemek mümkündür.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo3.png

Mobil Uygulama Reklam Türleri Nelerdir?

Uygulamanızın en iyi şekilde tanıtılması için farklı reklam türleri uygun stratejisi çerçevesinde kullanılabilir. Mobil uygulama içi bildirim ve mesajlar bu reklam türlerinden biri olmakla birlikte başka bir uygulamanın yönlendirmesi ile gerçekleştirilir. Mobil Arama Ağı kampanyaları bir diğer reklam türüdür ve uygulama arayan kullanıcıların, markanıza yönlendirilmesini sağlar. Tıkla ve indir reklamları, görsel, yazılı ve video reklam türleri de hizmet kapsamında kullanılabilmektedir.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo2.png

Mobil Uygulama Reklamlarının Faydaları Nelerdir?

Milyonlarca cep telefonu kullanıcısını, potansiyel hedef kitleniz yapmak mobil uygulama reklamları ile oldukça kolaydır. Özellikle hedef kitleye ulaşmada etkili, kolay ve az maliyetli olması mobil uygulama reklamlarının tercih edilmesinde önemli bir etkendir. Her coğrafyadan ve profilden insan topluluklarına ulaşmak, hareket halindeki müşterileri yakalamak mobil uygulama reklamları ile diğer reklam türlerine göre daha etkili olabilmektedir.

  • Brief Brief
  • Uygulama Analizi Uygulama Analizi
  • Hedef Analizi Hedef Analizi
  • Bütçe Planlama Bütçe Planlama
  • Raporlama Raporlama
Brief

Brief

Markanız hakkında ilgi toplama, sektör ve rakip analizi, uygulamanın temel işlevi hakkında detayları öğrenme gibi adımlar brief sürecinde, uzman ekibimiz tarafından ele almakta ve süreçte müşterilerimiz ile sürekli iletişim halinde çalışmaktayız.

Uygulama Analizi

Uygulama Analizi

Reklamın yapılacağı uygulama hakkında bilgi toplanır, aynı zamanda ne tür bir reklamın kullanılacağına ilişkin fikirler de bu aşamada belirlenir.

Hedef Analizi

Hedef Analizi

Reklamı görüntüleyecek olan hedef kitlenin belirlenmesi, hangi reklam türünün bu kitle üzerinde etkili olabileceği ve diğer tüm detaylar ise bu aşamada geliştirilir. Hedef kitleye en hızlı ve en etkili nasıl ulaşılır soru bu aşamada cevaplanır.

Bütçe Planlama

Bütçe Planlama

Belirlenen reklam stratejisine uygun olarak müşterilerimizin bütçelerine en uygun planlama gerçekleştirilir. Diğer tüm aşamaların bütçeye göre uyumlu olması sağlanır.

Raporlama

Raporlama

İlgili reklam hizmetinin sağlanmasında izlenen aşamalar hakkında detaylı bilgileri müşterilerimize bu aşamada sunmaktayız. Aynı zamanda reklamın yayınlanması ve sonrasında elde edilen verilerin detaylı analizi de sunulan bilgiler arasında yer alır.

Mobil Uygulama Reklamları için Neden PİK AJANS!

Mobil Uygulama Reklamları için Neden PİK AJANS!

Markanızın, ürün ve hizmetinizin teknolojin tüm yeniliklerini kullanılarak tanıtılmasını, en geniş hedef kitleye daha fazla kullanıcıya ulaşılmasını istiyorsanız, sizin için buradayız.

  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 80%
  • Hizmet Oranı 90%

Mobil Uygulama Reklamları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mobil uygulama reklamları nerede gösterilir?
Mobil uygulama reklamları genel olarak Google play girişleri olmak üzere Google arama motoru, arama sonuçları ve Google’ın sağlamış olduğu diğer tüm platformlarda gösterilmektedir. Aynı zamanda görüntülü reklam ağı sitelerinde de isteğe göre yer alabilmektedir.
Uygulama tanıtım reklamları nasıl çalışır?
Mobil uygulama reklamlarının çalışma prensibi, Android işletim sistemleri için Google Play Store ya da IOS işletim sistemleri için ise Apple Store’a yönlendirme yapmak sureti ile gerçekleşmektedir.
İOS & Android sistemlerinde aynı anda reklam yapabilir miyiz?
Evet. Aynı anda hem Adroid hem de IOS üzerinden mobil uygulamanıza, markanıza yönelik reklam vermeniz mümkün olmakla birlikte platformlara özel olarak reklam türü belirlenerek reklam gösterimi yapmak da mümkün olabilmektedir.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL