Tiktok Reklamları

Tiktok Reklamları Nedir?

Günümüzde genç, yaşlı birçok kesim tarafından kullanılan sosyal medya platformlarından birisi de TikTok’tur. Genel itibari ile video paylaşım platformu gibi görünse de videolar reklam seçenekleriyle de dikkat çekmektedir. Sadece Türkiye’de 4 milyondan fazla kullanıcısı bulunması, TikTok platformunu potansiyel bir pazara çevirmektedir. Zira her kesimden kullanıcıya hitap eden bu platform üzerinden markalar, firmalar reklamlarını göstererek hedef kitlelerine daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilmektedir. Günümüzün en çok kullanılan bu mecrada markanız da Pik Ajans farkı ile en doğru reklam stratejisi sayesinde rakiplerinizden ayrılabilir ve reklam bütçenizi verimli hale getirebilirsiniz.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo3.png

Tiktok Reklam Modelleri

Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi TikTok üzerinden de reklam verilmekte olup çok çeşitli reklam modelleri kullanılarak gerçekleştirilebilmektedir. TikTok reklam modellerinden ilki Too view adı verilen reklam modelidir. Bu modelde TikTok uygulamasının açılığı zamanda görünen 5 ile 60 saniye arasındaki reklamlardır. Brand Takeover modelinde ise uygulama açıldığında ekranı tam olarak kaplayan 60 saniye kadar olan videolardır. Brand Premium reklamları ise uygulama içinde sizin için kısmında görüntülenebilen reklamlardır ve CPM maliyeti ile çalışmaktadır. Bir diğer model In-Feed Ads Conversion olup özellikle e-ticaret siteleri için dönüşümü oldukça yüksektir. Hashtag Challenge reklamı ise son reklam modeli olup markanızın oluşturduğu etiketler dahilinde çekilen videolar yer almakta ve kullanıcıların erişimine sunulmaktadır.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo2.png

Tiktok Reklam Danışmanlığının Faydaları

TikTok üzerinden reklam vermenin markanıza birtakım avantajları bulunmaktadır. Bunlardan ilki özellikle hedefleme seçeneklerinin oldukça geniş olmasıdır. Bu sayede hedef kitlenize ve daha farklı kitlelere ulaşmanız da oldukça kolay olur. Aynı zamanda farklı reklam modelleri çerçevesinde bütçenize göre reklam vermeniz de mümkündür. Mobil kullanıcıları yakalamada oldukça başarılıdır. Son zamanların en çok kullanılan uygulamalarından biri olması dolayısı ile hedef kitlenize ulaşmanız daha kolay ve daha az maliyetli olacaktır.

  • Sayfa Analizi Sayfa Analizi
  • Sektör Analizi Sektör Analizi
  • Hesap Optimizasyonu Hesap Optimizasyonu
  • Raporlama Raporlama
Sayfa Analizi

Sayfa Analizi

Hizmet çerçevesinde ilk olarak markanızın TikTok hesabı incelenir, sektöre, markanıza, ürün ve hizmetlerinizi tanımaya ve hedef kitlenizi bulmaya yönelik bilgi toplanır.

Sektör Analizi

Sektör Analizi

Ön bilgi alınan sektör hakkında markanızı öne çıkarak olan detaylı veriler toplanır ve analiz edilir, reklam stratejisi de bu aşamada belirlenmeye başlar.

Hesap Optimizasyonu

Hesap Optimizasyonu

Belirlenen reklam stratejisine göre uygun reklam modelleri ve düzenlemeler markanızın hesabına optimizasyon işlemleri gerçekleştirilir.

Raporlama

Raporlama/h3>

Bu aşamaya kadar izlenen tüm adımlar müşterilerimize raporlanır, uygulanan stratejisi hakkında bilgiler ve verile paylaşılır.

Tiktok Reklamları için Neden PİK AJANS!

Tiktok Reklamları için Neden PİK AJANS!

TikTok üzerinden hedef kitlenize yönelik en doğru reklam stratejisini belirlemek için Pik Ajans olarak sizlere özgün bir reklam hizmeti sunmaktayız.

  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 80%
  • Hizmet Oranı 90%

Tiktok Reklamları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tiktok kitlesi verimli olur mu?
Özellikle her yaştan kitlenin buluştuğu bir platform olarak TikTok üzerinden verimli bir reklam kampanyası yapmak mümkündür. Zira sunulan hedefleme seçeneği ile birlikte markanıza yönelik en doğru kitleye kolaylıkla erişebilirsiniz.
Tiktok reklamlarında hedeflemeler yapılıyor mu?
TikTok üzerinden verilen reklamlar, modeli ne olursa olsun kullanıcıların demografik, konum ve diğer birçok niteliğine göre hedefleme açıktır. Hastag kullanımı da hedefleme seçenekleri arasında yer alır. Bu sayede doğru hedef kitleye yönelik reklam vermek de mümkün olmaktadır.
Tiktok uygulamasında ki reklamlar mobil uygulama da mı gözüküyor sadece?
Mobil video platformu olarak TikTok IOS ve Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarda kullanılabilmektedir. Fakat son sürümü ile birlikte Windows 10 yüklü bilgisayardan da erişim sağlanabilmekte dolayısı ile reklamlar bilgisayar ve mobil cihazlarda erişime açık olmaktadır.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL