Mobil Uygulama Tasarımı

Mobil Uygulama Tasarımı Nedir?

Mobil uygulamalar, hayatın her alanında kullanılan ve farklı amaçlara yönelik geliştirilen özel yazılımlara verilen isimdir. Tablet, akıllı telefon ve diğer mobil cihazlara yönelik geliştirilen bu özel yazılımlar, hali hazırda IOS ve Android işletim sistemi kullanarak yapılmaktadır. Mobil uygulamaların geliştirilirken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri de ilgili işletim sistemlerine yönelik özel olarak geliştirilmesidir. Mobil uygulamalar, günümüzde markalar, işletmeler ve firmalar tarafından farklı amaçlar doğrultusunda geliştirilebilir. Pik Ajans olarak biz, müşterilerimizin amaçları doğrultusunda ihtiyaç olunan mobil yazılımları güvenilir bir şekilde geliştirmekteyiz.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/mobil-uygulama-tasariminin-uygulamanizdaki-onemi.png

Mobil Uygulama Tasarımının Uygulamanızda ki Önemi

Mobil uygulama tasarımının, uygulamaya işlev kazandırması açısından önemli bir araç olduğu ifade edilebilir. Markaya ait uygulamanın iyi bir tasarıma sahip olması, kullanıcı sayısının artmasından kullanıcılar ile daha iyi iletişim kurmaya, kullanıcıların markaya ve uygulamaya olan bakışının olumlu olarak değişmesinden birçok amaca yönelik etkili sonuçlar elde edilmesine katkı sağlar.

Mobil uygulama tasarımı ile birlikte uygulamanın daha işlevsel olmasına katkıda bulunulur. Akış şeması ve diğer tasarım aşamaları, uygulamayı en iyi hale getirecek dokunuşları sağlar. Bu sayede kullanıcılar uygulamayı daha kolay ve rahat kullanılır, markanın imajı kullanıcılar arasında yükselmiş olur. Aynı zamanda diğer rakip uygulamalar arasından da öne çıkılmasına hizmet eder. Özellikle profesyonel bir tasarım hizmeti markanızın hedeflerine ulaşmasında, özellikle günümüz teknoloji çağında önemli bir role sahiptir.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/mobil-uygulama-tasariminda-dikkat-edilmesi-gerekenler.png

Mobil Uygulama Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobil uygulama tasarımında özellikle etkili ve özgün bir tasarım için izlenmesi gereken birtakım adımlar bulunur. Bu adımları şu şekilde ifade etmek mümkündür:

 • Kullanıcılar, karışık ve anlaşılır olmayan bir uygulama tasarımı uygulamanın kitlelerce kullanımına engel olabilir. Bu sebeple sade ve anlaşılabilir bir arayüze sahip olması gerekir.
 • Uygulamanın detaylı ve işlevsel bir navigasyona sahip olması, kullanışlı olma açısından önemlidir.
 • Kullanıcılar için hesap girişi ve şifre ara yüzü uygulamanın her alanında gözükmelidir.
 • Favori, liste, filtreleme ve amaca göre hazırlanan uygulamada kullanışlı kısa yollar oluşturulmalıdır.
 • Akış Şeması Akış Şeması
 • Wireframe Süreci Wireframe Süreci
 • UI Kiti Süreci UI Kiti Süreci
 • Prototip Süreci Prototip Süreci
 • Teslim Teslim
Akış Şeması

Akış Şeması

Bu aşamada mobil uygulama içerisinde ekranlar arasında geçişlerin daha kolay yapılması ve uygulamaya ait navigasyon fikirlerin aşamasının henüz başlamadan düzenlenmesine olanak veren aşamadır. Süreçte, uzman ekibimiz ile oklar ve tüm geçişler, adımlar tek tek ortaya koymaktayız.

Wireframe Süreci

Wireframe Süreci

Tel kafes çizimi olarak da bilinen bu aşamada, tasarımın çok basit bir halini geliştiriyoruz. Bu aşamanın gerçekleştirilmesindeki amaç farklı rollerin bulunduğu bu kafes çiziminde başka yararlı tasarım fikirlerinin ortaya çıkmasını sağlamaktır.

UI Kiti Süreci

UI Kiti Süreci

Bu süreçte mobil uygulamanın renk paletinin belirlenmesinden logo tasarımına, yazı fontu belirlenmesine göre tam olarak uygulamanın uyumunun araştırılmasını ve kontrolünü gerçekleştirmekteyiz. Uygulamaya en uygun görsel tasarımını oluşturmaktayız.

Prototip Süreci

Prototip Süreci

Renk uyumu ve diğer detayların belirlenmesinden sonra müşterilerimize sunmak adına bir prototip geliştiriyoruz. Bu prototip bünyesinde uygulamanın yayınlanmasından önce test işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Teslim

Teslim

Prototipin test aşamasında olumlu geri dönüşler alması durumunda tasarımın son aşaması olan teslim aşamasına geçilir ve müşteriye sunulur.

Mobil Uygulama Tasarımı için Neden PİK AJANS!

Mobil Uygulama Tasarımı için Neden PİK AJANS!

Özgün, etkili ve işlevsel bir mobil uygulama tasarımını amaçlarınızı en iyi şekilde anlayarak, son tasarım trendlerine uygun bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

 • Kullanılabilirlik 90%
 • Dikkat Çeken Tasarım 100%
 • Geçiş Uyumu 80%

Mobil Uygulama Tasarımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yapılan Mobil uygulama tasarımı iOS ve Android için geçerli mi?
Evet. Pik Ajans olarak geliştirdiğimiz mobil uygulama tasarımlarını IOS ve Android işletim sistemleri olmak üzere telefon, tablet ve diğer tüm mobil işletim sistemlerine uygun olarak tasarlıyoruz.
Geliştirilen mobil uygulama tasarımının tüm hakları bana mı ait oluyor?
Patenti alınan tüm uygulama tasarımlarının hakları, hakkı satın alan kişilere verilmekte olup bu noktada tasarımın geliştirildiği firmalara sağlıyoruz.
İnternet sitemize uygun mobil uygulama tasarımı yapabiliyor musunuz?
İnternet sitelerine özel olarak mobil uygulama yasarım hizmeti sunmakla birlikte bu sitelerin görüntülendiği diğer medya platformaları üzerinden de görüntülenebilir olmasını sağlıyoruz.
Mobil Uygulama tasarımı içerisinde oyun tasarım hizmeti de veriyor musunuz?
Mobil uygulamalar arasında yer alan ve en çok kullanılan türlerden biri olan mobil oyun yazılımları için de tasarım hizmeti vermekteyiz. Oyun için tasarımdan menü tasarımına birçok aşamada müşterilerimizin isteklerine yönelik geliştirmelerde bulunuyoruz.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL