İnfluencer Marketing

İnfluencer Marketing Nedir?

Influencer, insan davranışlarının yönlendirilmesine etkili kişilere verilen genel bir tanımdır. Günümüzde özellikle sosyal medya mecraları üzerinden belirli bir popülerliğe sahip olanlar influencer olarak çok geniş bir hedef kitleye sahip olmaktadır. Influencer marketing ise bu noktada hedef kitleyi etkileme gücü bulunan influencerler aracılığı ile belirli bir marka ve ürüne yönelik pazarlama stratejisinin belirlenmesini içerir. Bir pazarlama stratejisi olarak markalar, pazarın tamına değil ilgili influencer’ın hitap ettiği kitleye yönelik pazarlama aktiviteleri gerçekleştirilmektedir. Pik Ajans olarak rakiplerinizden ayrılmak ve marka imajınızı arttırmak için uzman kadromuz ile siz müşterilerimize en etkili influencer marketin hizmeti verilmektedir.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo3.png

İnfluencer Marketing’in Markanıza Faydaları

Lider etkisi olarak da ifade edilen influencer marketing hizmetinin markanıza birtakım avantajları bulunmaktadır. Bu noktada sosyal medya platformları başta olmak üzere birçok dijital alanda markanızın bilinirliğinin artmasına yardımcı olur. Aynı zamanda orijinal bir içerik ile etkileyici içeriklerin oluşmasında önemlidir. Bu sayede ürün veya hizmetin daha hızlı yayılması, daha çok kullanıcıya ulaşması da mümkün olur. Lider konumdaki bir kişinin tavsiyesi hedef kitle için bir güven oluşturmakta bu güven aynı zamanda markanıza yönelik bir güvene de dönüşmektedir. Tüketici güveni de bu hizmet dahilinde sağlanan bir diğer fayda olarak ifade edilebilir.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/seo2.png

İnfluencer Marketing’de Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başarılı bir influencer marketin stratejisi uygulamak için öncelikle hangi amaç doğrultusunda bu hizmetten yararlanacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Marka tanıtımı, ürün veya hizmet tanıtımı gibi çeşitli amaçlar bu doğrultuda markanız tarafından seçilebilir. En doğru içeriğin, en doğru yayın mecrasının seçilmesinde de influencer’ın bağlı olarak birtakım değerlendirmeler tapılmalıdır. Markanıza ve amacınıza yönelik en doğru influencer’ın seçilmesi gereklidir. Tanıtımın doğal ve özgün bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Influencer’ların kitlelerini tanımak, profesyonel bir influencer marketing hizmeti almak da başarılı bir pazarlama stratejisi için dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alır.

  • Brief Süreci Brief Süreci
  • Hedef Kitle Analizi Hedef Kitle Analizi
  • İletişim Süreci İletişim Süreci
  • Raporlama Raporlama
Brief Süreci

Brief Süreci

Markanıza özel olarak en doğru influencer marketing stratejisi için sektör analizi, marka ve ürün araştırması gibi adımlar bu süreçte atılmakta ve en doğru strateji için detaylı ve geniş analizler gerçekleştirilmekte, bilgi toplanmaktadır.

Hedef Kitle Analizi

Hedef Kitle Analizi

Reklam veya tanıtım stratejisi için influencer’ların etkileyeceği hedef kitleni belirlenmesi bu aşamada gerçekleşmektedir.

İletişim Süreci

İletişim Süreci

Müşterilerimiz ile influencerlar arasında sürekli iletişimin devam etmesi, koordinasyon ve reklam, tanıtım stratejisinin doğru bir şekilde uygulanması için işlemleri bu süreçte ele alıyoruz.

Raporlama

Raporlama

Bu aşamaya kadar izlenen adımların yer aldığı detaylı raporlar, ölçülebilir veriler ve stratejiye ilişkin diğer tüm bilgiler bu aşamada müşterilerimize sunulmaktadır.

İnfluencer Marketing için Neden PİK AJANS!

İnfluencer Marketing için Neden PİK AJANS!

Pik Ajans olarak en doğru influencer marketing stratejisini seçmeniz için profesyonel destek sağlamakla birlikte hedef kitleye ulaşmanızda uzman ekibimiz ile hizmet veriyoruz.

  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 80%
  • Hizmet Oranı 90%

İnfluencer Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İnfluencer Marketing Zararı Var mıdır?
Tüketicilerin doğrudan ürüne ulaşması, marka ürüne yönelik lider konumda bir isimden yönlendirme alması güven ortamı sağlamaktadır. Zira her gün binlerce ürünün ve yanlış yönlendirmeye yol açacak reklam stratejileri, tüketici güveninin azalmasına yol açmaktadır. Influencer marketing ile bu durumun tam tersi bir durum ortaya çıkmaktadır.
İnfluencer Marketing Güvenilir Midir?
Influencer Marketing özellikle riski azaltarak, sosyal medyada belirli bir popülerliğe ulaşmış isimler ile birlikte markanıza zarar vermenin aksine ürün ya da hizmetinizi en iyi şekilde tanıtacak stratejinin uygulanmasına yardımcı bir rol üstlenir. Bu noktada Pik Ajans olarak markanıza göre en doğru influencer seçimini yapmanız için profesyonel hizmet vermekteyiz.
Influencer Marketing sosyal medya hesaplarımızın değerini ciddi anlamda yükseltir mi?
Özellikle doğru influencer seçimi ile birlikte yayın yapılan ve hedef kitleye seslenilen sosyal medya platformu üzerinden markanızın tanınırlığının artması doğal bir sonuç olacaktır. Buna bağlı olarak ise markanızın sosyal medya hesaplarının değeri artmakta ve değeri de yükselebilmektedir.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL