Facebook Reklamları

Facebook Reklamları Nedir?

Türkiye’de ve dünyada en çok kullanıcı sayısına sahip olan, günümüzün en yaygın kullanılan sosyal medya araçlarından olan Facebook, özellikle kurumsal firmalar ve markalar için birtakım avantajlar sunuyor. Özellikle genç ve yaşlı olmak üzere bünyesinde farklı kültür, etnik yapı, cinsiyet ve coğrafyadan kullanıcısı bulunan Facebook, milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Markalar açısından da hedef kitleye ulaşmada önemli bir unsura sahip olan Facebook bu sebeple iyi bir reklam platformu olarak görülebilir. Pik Ajans olarak biz, markanıza ait reklamların Facebook üzerinden daha fazla kişiye ulaşması, potansiyel müşteri sayının artması adına etkili reklam hizmeti sunuyoruz.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/facebook-reklam-optimizasyonu.png

Facebook’ta Reklam Vermenin Avantajları

Facebook üzerinden reklam vermenin firmanıza ve size sağlamış olduğu birtakım avantajlar vardır. Bu avantajlardan ilki her profilden kullanıcıya sahip olan Facebook üzerinden hedef kitlenize daha kolay ulaşmak ve potansiyel müşterilerin de markanızdan haberdar olmasını etkili bir şekilde sağlamak olarak ifade edilebilir. Aynı zamanda reklam için ayırdığınız bütçeyi de etkili bir şekilde kullanmanız mümkün olacaktır.

Facebook Reklam Optimizasyonu

Facebook reklamlarını optimize etmek zor bir iş olmakla birlikte özellikle yatırımın geri dönüşünü almak için titizlikle izlenmesi gereken adımlardan oluşmaktadır. Bunlardan ilki etkili bir yoğunluk ayarı gerçekleştirmektedir. Sonrasında ise reklamın gösterim sıklığını kontrol etmek, aynı zamanda reklam maliyetlerini düşük tutmak ve doğru hedef kitleye ulaşmak için verileri iyi analiz etmek olarak ifade edilebilir. Son olarak ise yüksek ilgi düzeyini yakalamak optimizasyon işlemlerinin sın aşamasıdır.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/facebook-reklam-modelleri.png

Facebook Reklam Modelleri

Facebook üzerinden reklam vermek için markanıza farklı seçenekler sunulur. Bu seçenekler Facebook reklam modelleri olarak isimlendirilir ve sayfa beğenisi, gönderi ile etkileşim, internet sitesine tıklama, site dönüşüm ve yönlendirmeleri, uygulama etkileşimi, etkinlik yanıtı olmak üzere teklif tanıtımı ve video reklam olarak yer alır.

Facebook Reklam Danışmanlığının Faydaları

Facebook üzerinden doğru hedef kitleyi yakalamada, tercih edilecek olan modelin etkisinin ne olduğunu saptamada, verilerin etkili bir analizinin gerçekleştirilmesi ve daha az maliyetle etkili reklam verme başta olmak üzere profesyonel bir danışmanlık hizmeti alınması yatırımın geri dönüşünü olumlu olarak etkileyecektir.

  • Brief Brief
  • Sayfa Analiz Sayfa Analiz
  • Hesap Optimizasyonu Hesap Optimizasyonu
  • Raporlama Raporlama
Brief

Brief

Bu aşamada siz müşterilerimiz hakkında detaylı bilgi toplama, verilecek reklamı detaylandırma gibi birtakım adımları gerçekleştiriyoruz.

Sayfa Analiz

Sayfa Analiz

Markanıza ait Facebook sayfanızı analiz ederek hedef kitleniz, hali hazırda almış olduğunuz geri dönüşlerin başarı oranı ve sayfanıza ait verilerin detaylandırılması işlemlerini bu aşamada gerçekleştiriyoruz.

Hesap Optimizasyonu

Hesap Optimizasyonu

Tercih edilen reklam modeline göre markanıza ait olan Facebook sayfanızı optimize ederek reklamların yayınlanması için altyapı oluşturuyoruz.

Raporlama

Raporlama

Tercih edilen modele göre hesap optimizasyonu sonrasında bu aşamaya kadar olan işlemler hakkında bilgileri ve reklam uygulamasını müşterilerimize sunuyoruz. Onay alması durumunda ise yayınlanarak işlevsel hale getiriyoruz.

Facebook Reklamları için Neden PİK AJANS!

Facebook Reklamları için Neden PİK AJANS!

Facebook’u en iyi şekilde kullanarak, verileri iyi analiz ederek markanıza en etkili reklam modellerini sunuyoruz.

  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 80%
  • Hizmet Oranı 90%

Facebook Reklamları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Facebook reklamları satışların artmasına nasıl katkı sağlar?
Facebook üzerinden reklam vermek, markanızın potansiyel müşterilere daha kolay ulaşmanızı sağlamakla birlikte aynı zamanda daha az maliyet ile hedef kitleniz üzerinde marka imajınızı arttırmanıza katkı sağlar. Her bir ürün ya da hizmet için detaylı veriler almanıza olanak sağlar.
Facebook reklam ücretleri neye göre belirlenir?
Facebook reklamlar için ücret, tercih edilen modele göre değişiklik göstermekte olup kelime sayısı, alan ve diğer unsurlara göre belirlenmektedir. Sıklık, ulaşılmak istenen hedef kitle sayısı ve benzeri faktörlere göre de ücretler farklılaşmaktadır.
Facebook reklamları sayesinde üye sayım artar mı?
Kreatif ve etkili bir reklam sürecine sahip olmanız durumunda Facebook üye sayışınızın artması beklenir. Fakat önemli olan markanıza ait reklamın hedef kitleye ulaşıp ulaşmadığı ve daha fazla kişi tarafından görüntülenip görüntülenmediği gibi kriterlerdir.
Facebook reklamlarında istediğim şehiri hedefleyebilir miyim?
Facebook, sunmuş olduğu altyapı ile yerel reklam hizmetleri vermek için de idealdir. Bu sebeple markanızın istediğiniz şehirde ve lokasyonda görüntülenmesi ve bu lokasyonda bulunan hedef kitlenize yönelik yapılması mümkündür.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL