Web Yazılım

Web Yazılımı Nedir?

Günümüzde internet sitelerinde, kullanıcıların ziyaret ettiği sayfaların görüntülenmesinden işlevsel olarak kullanılmasına kadar birçok faktöre alt yapı hazırlayan yazılım kodlarıdır. Web yazılımı ise internet sitelerinin hedeflenen amaç doğrultusunda hizmet vermesi için kod geliştirmesi ve yazımı işlemlerini kapsayan süreçtir. Yazılım için farklı kodlama dilleri kullanılmaktadır. Bu kodlama dilleri arasında en sık kullanılanlar ise Aspx, PHP, Java, HTML yer almaktadır. Pik Ajans olarak hedeflediğiniz amaca uygun olarak oluşturmak istediğiniz web siteleri özgün kodlar geliştirilerek yazılır. Son trend kolama dilleri ve en sağlam alt yapı kullanılarak oluşturulur.

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/web-yazilimda-kullanilan-ozgun-kodalama-imkani.png

Web Yazılımda Kullanılan Özgün Kodlama İmkanı

Web siteleri, web yazılımları kullanılarak oluşturulmakta ve bu alt yapının arkasında ise yazılım kodları bulunur. Özellikle özgün kodlama, Pik Ajans bünyesinde uzman yazılımcılar tarafından hazır hiçbir kod kullanmadan tamamen müşterilere özel olarak geliştirilir. Bu hizmetin sağlamış olduğu birtakım avantajlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki daha güvenilir ve sağlam bir alt yapı ile internet sitesinin hizmet vermesinin sağlanmasıdır. Güvenilir bir alt yapı muhtemel olumsuz durumları önlemekte ve internet sitenizin güvenli bir şekilde işlemesine katkıda bulunur. Bir diğeri ise farklı birçok işlevi özellikle rakiplerinizden farklı olarak sitenizde kullanmanıza olanak sağlar, bu sayede se trafiğinin de artması mümkündür. Her anlamda farklı

https://www.piksajans.com/wp-content/uploads/2020/07/web-yazilimin-firmaniza-olan-katkilari.png

Web Yazılımın Firmanıza Olan Katkıları

Özellikle özgün bir web yazılımın markanıza ve firmanıza sağlamış olduğu katkıları şu şekilde ifade etmek mümkündür; web tabanlı özgün yazılım, mobil uygulamalar dahilinde de kullanılabilmesi ve her türlü elektronik cihaz tarafında uyumluluk sağlamasıdır. Özgünlüğe olanak tanır ve farklı fikirlerin oluşturulmasında işlevsellik sunar. Yazılımın güncellenmesi kolay olmakla birlikte tekrar tekrar geliştirerek kullanılması mümkündür. Diğer yazılım türlerine göre güvenlik açıkları oldukça azdır. Kod bilmeyenler için de oldukça kolay yönetim ve kontrol desteği sağlar. Özellikle özgün web tabanlı bir yazılım hedefe ulaşmada az maliyetle verimli bir alt yapı sunar.

  • Analiz Süreci Analiz Süreci
  • Planlama Süreci Planlama Süreci
  • Kodlama Kodlama
  • Teslim Aşaması Teslim Aşaması
Analiz Süreci

Analiz Süreci

İlk aşama olan analiz sürecinde, yazılım projesinde ihtiyaç duyulan software’ler, proje amacı ve hedefler detaylandırılmakta aynı zamanda müşterilerin istekleri değerlendirilmektedir. En doğru yazılım dili seçimi ve diğer teknik değerlendirmeler de bu aşamada gerçekleşmektedir.

Planlama Süreci

Planlama Süreci

Yazılımın nasıl geliştirileceğine ilişkin planlama ve tasarım bu aşamada gerçekleşmektedir. Mobil cihazlara uygunluk için geliştirme, ihtiyaç duyulan modüllerin belirlenmesi ve analiz edilmesi gibi detaylar da planlama sürecine dahil olur.

Kodlama

Kodlama

Yazılımın uygulamaya döküldüğü bu aşamada müşterinin istediği web yazılımı kodlanır. SiteninHTML kod yazılımı tamamen özgün olarak hazırlanır. Müşterilere özel hazırlanan kodlar ile site emsallerinden farklı olacaktır. Bu aşamanın tamamlanmasının ardından site erişime hazır hale gelir.

Teslim Aşaması

Teslim Aşaması

Projenin tamamlanması ardından müşteriye teslim aşamasıdır. Site istenen özellikleri içerir bir şekilde müşteri ile buluşturulur. Teslim aşamasından önce sitenin tüm denetimleri yapılmış olacaktır.

Web Yazılım için Neden PİK AJANS!

Web Yazılım için Neden PİK AJANS!

Özgün bir web yazılım ve tasarımı ile öne çıkmak, markanızı tanınmasını sağlamak, işlevsel ve güvenli bir web sitesine sahip olmak gibi birçok avantajı siz müşterilerimize sunuyoruz.

  • Hizmet Oranı 70%
  • Hizmet Oranı 80%
  • Hizmet Oranı 90%

Web Yazılım Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Web yazılımı yaptırdıktan sonra geliştirmeye açık oluyor mu?
Web yazılımları diğer yazılım türlerine göre tekrar yazılıma açık, güncellenmesi kolay olmakla birlikte müşterilerin taleplerine göre güncelleme açık olarak geliştirmek mümkündür.
Yazılımlarda bize özel geliştirmeler yapılabilir mi?
Web yazılımları, müşterilerin her türlü isteği doğrultusunda amaca göre özgün olarak geliştirilmektedir. Bu sayede özel olarak her türlü özel geliştirmeye açık olarak kodlanabilmektedir.
Web yazılım ile web tasarım arasındaki fark nedir?
Web yazılımları genel olarak web tasarımını alarak onu işlevsellik kazanmasını sağlar. Tasarım, bir web sitesinin ya da web uygulamasının kullanıcılara görünen kısmı olup yazılım ise tasarımı işlevsel kılan ise altyapıyı oluşturur.

Başlamaya hazır mısın?

PİKS AJANS hizmetleri ile rakiplerinizden bir adım öne geçmeye hazır olun!

FİYAT TEKLİFİ AL